• Єменський чиновник зажадав від України повернути гроші за танки

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 26 червня 2012 року

Племінник колишнього президента Ємену Тарік Салех прибув до Києва з неофіційним візитом, щоб спробувати повернути свої гроші, які були перераховані «Укроборонпрому» за поставку українських танків.

Родич екс-президента Ємену прилетів в Україну разом із бізнесменом, який брав участь в угоді. Контракт на поставку важкого озброєння з Україною був укладений в 2011 році, кошти виплачені, а танки за призначенням так і не прибули, як виявилося «з навігаційних» причин, пише газета «Комерсант Україна» з посиланням на Yemen Post.

У свою чергу в «Укроборонпрому» здивовані появою Салеха і заявляють, що ніяких контрактів України з Єменом із поставки важкої техніки не існує. Один із керівників держконцерну Олег Кошелєв заявив, що останні такого роду контракти з Єменом були закриті ще в 2004 році.

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський зазначив: «Безумовно, представники єменської сторони можуть звернутися в міжнародні судові інстанції, але вважаю, що сторони домовляться мирним шляхом, щоб уникнути розголосу подробиць контракту, який міг бути підписаний не з міністерством оборони Ємену, а через фірму-посередника».

Нагадаємо, антиурядові виступи в Ємені почалися в кінці січня 2011 року. Збройні зіткнення тривали більше року і закінчилися тим, що Алі Абдалла Салех, який правив країною 32 роки, у квітні 2012 року склав із себе президентські повноваження в обмін на безпеку для себе та членів своєї сім'ї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...