• Депутати ВР проголосували за здешевлення іпотечних кредитів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 22 червня 2012 року

Парламентарії Верховної Ради у першому читанні більшістю голосів проголосували за законопроект №10557 про реалізацію соціальних ініціатив Президента України, в рамках якого передбачено здешевлення вартості іпотечних кредитів, повідомляє прес-центр ВР.

Депутати ВР проголосували за здешевлення іпотечних кредитівУ Законопроекті пропонується щорічно, починаючи з 2013 року, включати до держбюджету витрати для компенсації банкам та іншим фінансовим установам відсотків за пільговими іпотечними кредитами, отриманими громадянами України для придбання або будівництва (реконструкції незавершеного будівництва) житла.

Інвестування та фінансування будівництва дешевого житла за бюджетними програмами планується здійснювати за допомогою договорів купівлі-продажу, укладених між громадянами та замовниками будівництва (власниками, управителями). При цьому частина вартості житла повинна бути оплачена громадянами за рахунок надання пільгового іпотечного кредиту (за ставкою 2―3% річних, залежно від терміну позики і першого внеску), решту відсотків буде компенсувати банкам держава (в цьому році середня ставка по іпотеці на нове житло коливалася від 17% до 18,5% річних).

Такі кредити будуть видаватися тим, хто потребує житло, на 10―15 років. Для цього необхідно буде надати банку довідки про склад сім'ї та про облік на квартирній черзі.

У зв'язку з прийняттям законопроекту №10557, Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики пропонує внести відповідні зміни до Земельного і Бюджетного кодексів України, а також до законів «Про іпотеку», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» і «Про оренду землі».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...