ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Верховна Рада поновить у правах кримських татар

Велика Епоха

Парламентарі Верховної Ради України більшістю голосів ухвалили сьогодні проект закону «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», повідомляє прес-служба ВР.

Мустафа Джемільов. Фото: qtmm.org
Мустафа Джемільов. Фото: qtmm.org
Згідно з документом №5515, Україна визнає «незаконними» і «злочинними» депортації народонаселення, національних меншин та окремо взятих людей з постійних місць проживання, здійснені в роки існування СРСР.

Таким чином, незабаром будуть відновлені політичні, соціально-економічні, культурні та духовні права та свободи громадян України з числа депортованих осіб.

«Тривала і складна робота щодо прийняття цього проекту показує, що сьогодні депутати зробили один з кроків до офіційного прийняття закону України про відновлення прав кримськотатарського народу, що піддався геноциду в травні 1944 року», ― зазначив автор документа №5515 народний депутат України Мустафа Джемілєв на офіційному сайті Меджлісу.

Проте автор законопроекту не виключає, що остаточне прийняття цього закону можливе лише після парламентських виборів, коли буде сформований новий склад уряду країни.