• Як економити на енергоспоживанні показали у Києві європейські посли

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 18 червня 2012 року

Як приготувати їжу, використовуючи тільки сонячну енергію, показали у Києві на відкритті «Тижня сталої енергетики». До кулінарного процесу долучились посли європейських країн.

Два прилади з дзеркальним покриттям збирали сонячні промені в одну точку — на дні сковороди. День був спекотний та ясний, і для того, щоб приготувати яєчню, знадобилось не більше 15 хвилин. Таким способом підсмажили і сосиски — цю справу взяв на себе посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот.

Інший прилад, який допомагає економити енергію, погодився показати у дії голова представництва Європейського Союзу в Україні. Жозе Мануель Пінту Тейшейра власними силами запалив лампу — дипломат крутив педалі велосипеду, приєднаного до генератора.

 Такою акцією організатори сподіваються поширити серед українців ідеї екологічного мислення. Посол Франції Ален Ремі розказав кореспонденту Великої Епохи, що програмам енергозбереження та екології у Франції приділяють увагу постійно, не тільки протягом «Тижня сталої енергетики». «Ми ввели у всіх великих містах практику розповсюдження безкоштовних або майже безкоштовні велосипедів — в Парижі, Ліоні, тощо. Крім того, у нас є електричні автомобілі, які доступні для жителів великих міст — починали з цим також у Ліоні, і будемо поширювати в Парижі. Це значно покращить ситуацію зі свіжим повітрям у містах», — говорить дипломат. 

Європа звернула увагу на питання енергозбереження ще у 1970х роках, коли над світом нависла загроза екологічної кризи. «Найпростіше — це почати з себе», — сказала посол Фінляндії в Україні Ар’я Макконен та розповіла про зародження екологічного мислення у їх країні: «Ми розуміли, що маємо скоротити енерговитрати і почати зберігати енергію, і в цьому процесі ми пройшли багато етапів». Дипломат розповіла, що Фінляндія підтримує програму енергоефективності в Україні, яку започаткував ЄБРР, і що багато країн має різні програми. «Це відкриває добрі можливості», — пояснює Ар’я Макконен.

А навчитись економити на енергоспоживанні зможе кожен: до 25 червня енергозберігаючі прилади, сонячний годинник, фотогальванічні елементи, тощо — будуть демонструватись під аркою Дружби Народів у Києві. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...