• Джуліан Ассанж спить у посольстві Еквадору і чекає порятунку

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 21 червня 2012 року

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж змором взяв посольство Еквадору, намагаючись з усіх сил уникнути екстрадиції в Швецію, де проти нього заведено кримінальну справу.

Він перебуває в еквадорському посольстві Лондона з вечора 19 червня, порушуючи умову його звільнення під заставу. Як наказує погоджувальний документ, починаючи з 22:00 і до 8:00 Ассанж повинен перебувати вдома, у свого друга в графстві Норфолк, повідомляє Бі-бі-сі.

Влада ж південноамериканської країни пообіцяла в найближчу добу прийняти рішення: чи надавати обвинуваченому інтернет-журналісту політичний притулок. Якщо ж Еквадор вирішить виставити Ассанжа за двері, то британська поліція по праву заарештує його, або екстрадує до Швеції.

Як вважає засновник WikiLeaks, справа, яку порушив проти нього Стокгольм ― сфабрикована, і владі Швеції потрібен лише привід, щоб передати його на розправу в США.

У Сполучених Штатах Ассанжа можуть засудити до смертної кари за витік секретної інформації. Нині еквадорські чиновники заявили, що теж оцінюють імовірність такої загрози, передає НТВ.Ru.Нагадаємо, в 2006 році Джуліан Ассанж опублікував на своєму сайті WikiLeaks близько 100 000 секретних документів американської розвідки і Пентагону про хід війни в Афганістані. У 2010 році проти нього в Швеції було порушено кримінальну справу. 24 лютого 2011 року Британський суд виніс рішення екстрадувати Ассанжа до Швеції. Весь цей час журналіст перебував у Великобританії під підпискою про невиїзд.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...