ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Газпром» сподівається на білоруський сценарій з українською ГТС

Велика Епоха

Заступник голови правління російського «Газпрому» Олександр Медведєв сподівається, що разом з українським «Нафтогазом» вони знайдуть взаємовигідне рішення з управління газотранспортною системою України (ГТС).

Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в Москві в агентстві компанії, повідомляє УП. «Тема української ГТС в усіх на устах, і я не згоден з формулюванням "придбання контролю" над українською ГТС», ― зазначив Медведєв.

Він висловив сподівання, що буде знайдено взаємовигідне рішення та «економічний розум» візьме гору. «Очевидно, що цінність української ГТС залежить від обсягу транзиту газу, здійсненого через цю ГТС», ― сказав він.

У той же час Олександр Медведєв навів як приклад Україні Білорусь: «Ми подали дуже хороший приклад, коли стали повними власниками білоруської ГТС, і від цього виграла не тільки Білорусь, але й практично були ліквідовані транзитні ризики», ― натякнув він.

Раніше «Газпром» виношував ідею створення консорціуму з управління українською ГТС, проте «Нафтогаз», посилаючись на українське законодавство, виключив такий варіант розвитку.

Відзначимо, сьогодні Кабінет міністрів України затвердив план забору газу в Росії на 2012 рік. Обсяг його закупівель скорочений до 27 млрд куб. м при 52 млрд куб. м, передбачених контрактом.