• Янукович затвердив скандальний закон про пільги чорнобильцям

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 22 червня 2012 року
Президент України сьогодні підписав Закон №4901-VI «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», повідомляє прес-центр глави держави.
Президент України Віктор Янукович. Фото: SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty ImagesПроти відповідного законопроекту довгий час виступали чорнобильці. Член правління ГО «Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиля» Петро Прокопенко під час останнього мітингу (5 червня) під Верховною Радою зазначив, що новий закон порушує їх конституційне право на судовий захист і позбавляє їх можливості відстоювати в судах свої соціальні права.
Чорнобильські організації звернулися 7 червня до Януковича з проханням ветувати законопроект №9127, однак сьогодні відповідний закон №4901-VI підписано, і він набуде чинності 1 січня 2013 року.
Парламентарії фракції Партії регіонів вважають, що цей документ не містить норм про скасування або обмеження пільг чорнобильцям або афганцям. У БЮТ також це підтверджують, проте все ж зазначають, що прийняття закону «Про гарантії...», що передбачає право уряду встановлювати порядок і розмір компенсаційних виплат пільговикам у «ручному режимі», значно ускладнить для громадян цієї категорії судову процедуру оскарження невиплат.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...