• РФ віддає Україні острів Тузла в обмін на Керченську протоку

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 13 липня 2012 року

Президенти України та Росії Віктор Янукович і Володимир Путін домовилися про переділ морських кордонів. Згідно з документом, острів Тузла відійде Україні в обмін на безперешкодне та вільне право проходу російських кораблів через Керченську протоку.

Спільна заява про делімітацію морських просторів у Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці, сторони підписали 12 липня на Українсько-Російській міждержавній комісії, передає прес-служба українського глави держави.

Документ був підписаний з урахуванням інтересів обох держав у сфері судноплавства та рибальства, екологічної безпеки і захисту морського середовища, наголошується в заяві.

Наступним кроком буде створення спільної українсько-російської корпорації з управління Азово-Керченської акваторії та розвитку Керч-Єнікальського каналу.

Відзначимо, безлюдний острів Тузла і так вважався українським. 7 січня 1941 року він був включений до складу Кримської АРСР, а 19 лютого 1954 року переданий до складу Української РСР, після чого увійшов у Кримську область.

Що стосується української Керченської протоки, то це єдиний вихід із Азовського моря. Включає дві траси: український глибоководний канал Керч-Єнікальський та російський фарватер №50 і №52 (для малих суден). Щоб пройти по Керч-Єнікальському каналу російські судна повинні були платити (Україна почала стягувати плату «за проходження» з 2011 року), а також оплачувати навігаційні та лоцманські послуги. З цієї причини російські кораблі почали слідувати в Азов по російській стороні Керченської протоки і через Темрюкську затоку.

Через Керченську протоку щорічно проходять до 9000 суден.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...