ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українські парламентарії відкликають свої голоси за «двомовність»

Велика Епоха
Ряд депутатів з різних фракцій парламенту України відкликали свої голоси, віддані у вівторок за закон «Про засади державної мовної політики».

Верховна Рада. Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна
Верховна Рада. Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна
Таке рішення ухвалили народні депутати України «Народної партії» Василь Шпак, Сергій Терещук, Катерина Ващук і Василь Черній, повідомляється на сайті партії.

Як заявили троє нардепів, під час голосування за законопроект вони були відсутні в сесійній залі. Василь Черній попросив не враховувати його голос тому, що на голосуванні ставилося питання тільки про розгляд законопроекту.

Свої голоси також зняли депутати від Партії регіонів Василь Чуднов і Орест Муц із Тернопільської та Івано-Франківської областей.

Раніше віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко зажадав розслідувати інцидент голосування його карткою. Через це він навіть подав у відставку з поста заступника голови.

Нагадаємо, 3 липня парламентарії більшістю голосів несподівано схвалили в цілому законопроект про мови, зареєстрований за №10677. Це викликало шквал протестів з боку опозиції і супротивників «двомовності». Спікер ВР Володимир Литвин, який у той день перебував на нараді у Президента, 4 липня в знак протесту заявив про відставку.

Вчора біля Українського дому протестували тисячі незгодних. У зв'язку з подіями, що розгорнулись навколо прийняття «мовного закону», Президент України Віктор Янукович вирішив не приймати рішень щодо спірного документу, поки не проведе його повну експертизу.