ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японія звинуватила КНДР у масовому виробництві атомних бомб

Велика Епоха
Японія звинуватила колишнього лідера Північної Кореї у відкритті заводу зі збагачення урану для масового виробництва атомних бомб, повідомляють японські ЗМІ з посиланням на документ Північнокорейської робочої партії, отриманий внутрішніми джерелами з Пхеньяну.

Японія звинуватила КНДР у масовому виробництві атомних бомб. Фото: JUNG YEON-JE/AFP/Getty Images
Японія звинуватила КНДР у масовому виробництві атомних бомб. Фото: JUNG YEON-JE/AFP/Getty Images
Це перший документ, датований лютим 2012 року, який був виявлений в урядових паперах з розпорядженням лідера Північної Кореї про створення ядерної зброї.

Завод зі збагачення урану, побудований КНДР у 2010 році для відвідування американськими вченими, не був відкритий для цивільної промисловості. Кім Чен Ір свого часу прокоментував, що «використання збагаченого урану для виробництва атомних бомб цілком природно». Згідно з документом Північнокорейської робочої партії, колишній лідер країни віддав наказ про масове виробництво атомних бомб, пишуть японські ЗМІ.

Останні супутникові знімки з 2011 року засвідчили значне збільшення обсягів робіт на ракетному випробувальному полігоні «Мусудан-рі», які можуть бути закінчені до 2016 року, пишуть Дни.ру.

«Ми будемо зміцнювати своє ядерне озброєння доти, поки Вашингтон не зупинить проведення своєї ворожої політики щодо нас», ― цитує джерело заяву представника МЗС КНДР, яке прозвучало після погроз з боку лідерів країн «Великої вісімки» незабаром після того, як КНДР випробувала нову балістичну ракету.

Нагадаємо, в квітні 2012 року на сесії Верховних народних зборів КНДР оголосила себе ядерною державою, внісши в свою конституцію відповідну поправку.