• «Брати-мусульмани» очікують у Єгипті «небезпечні дні»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 червня 2012 року

Кандидат від організації «Брати-мусульмани» Мухаммед Мурсі після постанови Конституційного суду Єгипту про розпуск парламенту, де превалювали ісламісти, зазначив, що в разі фальсифікації другого туру президентських виборів, країну очікують «небезпечні дні».

Винесене рішення суду викликало як у Мурсі, так і в країні в цілому, невдоволення, оскільки влада в країні знову повертається до Верховної ради збройних сил. Проте, незважаючи на це, кандидат-ісламіст прийняв суддівський вердикт. «Я поважаю рішення Верховного конституційного суду, так само як і державні інститути, і принцип поділу влади», ― заявив він в інтерв'ю єгипетському телебаченню.

Однак пізніше він зазначив, спілкуючись із виборцями, що в країні настав переломний момент. «Меншість намагається повернути нас назад. Ми на виборчих дільницях скажемо: ні цим невдахам і злочинцям», ― попередив мусульманський кандидат.

Згідно з рішенням суддівської колегії, в результаті виборів близько третини депутатських місць були зайняті незаконно, тому парламент є нелегітимним і повинен бути розпущений. Незважаючи на прийняте рішення, другий тур виборів у Єгипті пройде в призначений термін: 16―17 червня, передає Бі-бі-сі

«Брати-мусульмани», що завоювали 46% парламентських місць у результаті першого раунду голосування, виступили із заявою: «Рішення Верховного суду демонструє, що в країні наближаються дуже важкі дні, і вони можуть бути більш небезпечними, ніж останні дні правління Мубарака».

Інший ісламіст-кандидат Абдул Монейм Абул Фотух, що не пройшов у другий тур, заявив, що «розпуск парламенту фактично є повним переворотом, і ті, хто розраховують, що мільйони єгиптян проковтнуть це, помиляються».

Нагадаємо, кандидат на пост глави Єгипту Мохаммед Мурсі, що висунутий організацією «Брати-мусульмани», боротиметься з колишнім прем'єр-міністром країни Ахмедом Шафіком, який займав цей пост у часи правління Хосні Мубарака. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...