ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США відзначає День незалежності

Велика Епоха
Сьогодні Сполучені Штати Америки святкують головне національне свято ― День незалежності. У центральних містах штатів пройдуть ходи, паради, концерти барбекю-пікніки, а ввечері прогримлять салюти і феєрверки.

Фото: Jeff Golden/Getty Images
Фото: Jeff Golden/Getty Images
В цей день всі американці вивішують на своїх балконах і будинках національні прапори, вбираються і зображають на своїх обличчях символіку країни.

Декларація про незалежність 13-ти британських колоній Америки від Великобританії була прийнята Другим Континентальним конгресом (з 56 чоловік) рівно 236 років тому ― в 1776 році, у Філадельфії. Відтоді ці колонії стали іменуватися Сполученими Штатами Америки.

Авторами цього документа були Томас Джефферсон і Джон Адамс, які згодом стали президентами США. За іронією долі обидва вони померли в один день ― 4 липня 1826 року, через 50 років після підписання історичного документа.

Відзначимо, сьогодні близько 1,7 млн осіб у 11-ти штатах Америки залишаються без електрики внаслідок аномальної спеки. Через найсильніший ураган, який пройшов країною напередодні, мери міст були зайняті не підготовкою до торжества, а ліквідацією наслідків удару стихії, відновленням ліній електропередач, прибиранням повалених дерев, замовленнями кип'яченої води і вивезенням зіпсованої їжі.