• Японія протестує проти відвідування Медведєвим острова Кунашир

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 3 липня 2012 року

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв прибув з робочою поїздкою на Далекий Схід, де відвідав південнокурильський острів Кунашир, який є спірною територією. Цей візит викликав обурення в японському МЗС.

«Відвідування острова Кунашир Дмитром Медведєвим згубно позначиться на японсько-російських домовленостях з територіального питання. Це відро холодної води для наших відносин, і російська сторона повинна розуміти це», — сказав глава міністерства закордонних справ Японії Коїтіро Гемба за кілька годин до поїздки російського прем'єра.

Незадовго до поїздки посол Росії в Японії Євген Афанасьєв був викликаний в японський МЗС, де від нього зажадали пояснень у зв'язку з відвідуванням Південних Курил Дмитром Медведєвим.

Видання «Кіодо» пише, що поїздка Медведєва на острів може стати причиною скасування візиту Гемби в Москву 27 липня. Проте МЗС РФ вважає недоречними коментарі японських ЗМІ, передає «РИА-Новости».

«Південні Курильські острови — невід'ємна частина Російської Федерації. Коментарі з-за кордону з приводу планів відвідувань російськими керівниками власних територій є, щонайменше, недоречними. Наш суверенітет над Південними Курилами не підлягає сумніву або обговоренню», — заявив МЗС РФ.

Зазначимо, це вже друга поїздка Дмитра Медведєва на спірний острів. Вперше він відвідав Кунашир в 2010 році, після чого напруженість між двома сторонами посилилася. У Токіо тоді пройшли акції протесту біля будівлі посольства РФ, з вимогою до Росії повернути японцям Курили.

Раніше, 22 червня, прем'єр-міністр Японії Йосіхіко Нода і президент Росії Володимир Путін домовилися на саміті G20 в Мексиці продовжити політичний діалог з територіальної проблеми, уникаючи «нестриманих заяв».

Нагадаємо, Японія заявляє про свої права на чотири острови у південній частині пасма: Кунашир, Хабомаї, Шикотан і Ітуруп. Всі вони зараз перебувають під юрисдикцією Росії, згідно з підсумками Другої світової війни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...