• Євро-2012 очима підприємців: очікування та реальність

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 3 липня 2012 року

Проведення міжнародного футбольного чемпіонату в Україні, здавалося б, відкривало для місцевих підприємств широкі можливості: туристи мали б десь жити, щось їсти, пити і користуватись послугами таксі, місцевих турагентств, перекладачів, тощо. Але чи виправдались у цьому випадку очікування представників малого та середнього бізнесу?

«Притоку замовлень не відбулося», — пояснив 3 липня на прес-конференції в «Євро-патрулі» Андрій Антонюк, голова Української таксомоторної асоціації. Кількість дзвінків операторам таксі була приблизно такою ж, як і рік тому, 1500 викликів на день. Кількість невиконаних замовлень дещо зросла з 10–15% до 20–25% вхідних замовлень — деякі замовлення брати було не рентабельно.

«При ситуації, коли 95% ринку знаходиться в тіні, офіційний перевізник завжди втрачає. Тіньовий ринок заробив, а держава при цьому втратила і мала серйозні ризики іміджеві, — розповідає Андрій Антонюк. — Бізнес легальний заробив би тоді, коли тут був би створений ринок, були системні правила гри. Цього не було, тому в даній ситуації заробили нелегали».

Легальні ж перевезники вклали кошти у покращення якості обслуговування — у провідних службах таксі працювали англомовні диспетчери, в машинах працював безкоштовний Wi-Fi, були роздруковані інформаційні листки з тарифами на різних мовах. Все ж, бажаного результату це не принесло.

Не виправдались сподівання тих, хто очікував заробити тільки на Євро, а не орієнтувався на довгострокову перспективу існування на ринку. Ті приватні підприємці, які вкладали гроші в розвиток інфраструктури, будуть користуватись нею в подальшому. А власники новозбудованих кемпінгів, хостелів та готелів сподіваються на поступове повернення коштів.

Глобальних скандалів не було, і влада доклала зусиль… але, на жаль, це не зробили на системній основі і заздалегідь, і нам би хотілось, щоб і бізнес, і наше місто було готове до подібного роду заходів

 Андрій Антонюк, голова Української таксомоторної асоціації 

«Євро пройшло, наші очікування не виправдались, ми розраховували в середньому на 500 чоловік на день, а у нас було до 50 чоловік», — розповідає Вадим Букхалов, власник фан-кемпінгу «Litvinovka Entertainment». Підприємець вважає, що виною низькому притоку туристів був ще й «інформаційний тероризм» — негативний образ України, створений в іноземних ЗМІ.

Проте Євро відбувся, і для підприємців він, на думку Андрія Антонюка, пройшов непогано: «Глобальних скандалів не було, і влада доклала зусиль… але, на жаль, це не зробили на системній основі і заздалегідь, і нам би хотілось, щоб і бізнес, і наше місто було готове до подібного роду заходів».

Подібного масштабу заходи, і дійсно, в Україні трапляються не часто: фан-зону на Хрещатику під час Євро-2012 відвідала рекордна кількість туристів, а от заробити на них, судячи зі слів підприємців, у повній мірі не вдалось.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...