• Розслідування: трагедія на «Фукусіма» сталася через халатність

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 5 липня 2012 року

Парламентський комітет Японії за підсумками розслідування спеціальної комісії заявив, що аварія на АЕС «Фукусіма-1» була викликана людським фактором.

Як заявили автори доповіді, цю аварію можна було попередити. Вони перерахували цілий ряд помилок, допущених урядом Японії і компанією-оператором TEPCO, якій належить АЕС, повідомляє Бі-бі-сі

«Катастрофа на АЕС „Фукусіма-1“ була не природною, а техногенною. В уряду, компанії ТЕРСО і наглядових органах не було почуття відповідальності за суспільство і життя людей. Вони свідомо відкладали прийняття важливих рішень і проявляли бездіяльність, таким чином, атомна станція не була підготовлена до удару землетрусу і цунамі», ― наголошується в документі.

Нагадаємо, аварія на АЕС «Фукусіма-1» сталася в березні минулого року після потужного землетрусу і цунамі, що послідкував за цим. В результаті були розплавлені паливні стрижні на всіх трьох реакторах, які забруднили радіоактивними речовинами великі території країни. Після цього, в травні 2011 року, парламент Японії створив Спеціальний комітет для розслідування цієї катастрофи.

Також влада країни зупинила всі діючі реактори, яких було 50. Однак сьогодні, 5 липня, на АЕС «Охі» в префектурі Фукуї знову запущений реактор №3. Ще один буде введений в експлуатацію 14 липня, щоб уникнути сильної нестачі електроенергії, за словами прем'єр-міністра Японії Йосіхіко Нода.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...