• Донбаські гірники рушили маршем на Київ

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 5 липня 2012 року

Близько двох тисяч шахтарів трьох областей України вирішили відправитися в Київ пішим ходом, щоб домогтися від уряду забезпечення ряду пільг, якими вони по праву наділені.

Рішення про піший марш було прийняте 4 липня на Вседонбаському сході громадян у місті Брянці Луганської області, повідомив голова координаційної Ради інвалідських, ветеранських організацій шахтарів України Юрій Хохлов агентству УНІАН. В цей день тут зібралися гірники з Донецької, Луганської та Дніпропетровської областей.

Причиною зібрання стало систематичне багаторічне порушення ряду шахтарських пільг і норм Гірничого закону. Так, за останні кілька років пенсіонерів-гірників Луганщини не забезпечили 130 тис. тонн вугілля. При цьому квота палива, передбачена законом, постійно знижується. Зараз замість 5,9 т безкоштовного вугілля на рік шахтарям надають тільки 3,1 т.

Ще одна шахтарська проблема: скасувати розмежування регресників між ліквідованими і звичайними шахтами, а також повернути пільги прохідникам, рятувальникам і шахтобудівникам.

Учасники сходу домовилися розгорнути акцію протесту до повного задоволення всіх вимог. Дійти до Києва вони планують до Дня шахтаря (26 серпня 2012 року).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...