• Міліцію України хочуть назвати поліцією і переодягнути

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Середа, 4 липня 2012 року
Українську міліцію планують перейменувати в поліцію і одягнути її співробітників в нову форму.

Новий законопроект «Про поліцію» презентували два парламентарія від Партії регіонів на вчорашній прес-конференції. Депутати кажуть, що з усіх пострадянських країн тільки українські та білоруські правоохоронці носять назву «міліція», тому тепер прийшла пора і Україні реформувати правоохоронні органи.

Парламентарій Валерій Коновалюк вірить, що якщо законопроект буде прийнятий, новий вигляд українських правоохоронців буде більш сучасним і практичним.

«Одним із завдань було здешевити форму, а також зробити її більш зручною для виконання повсякденних функцій, і я думаю, що така мета була досягнута, — сказав Коновалюк в надії, що розроблена нова форма сподобається не тільки йому, але і самим співробітникам міліції.

«Раніше на формі працівників спецпідрозділів все обмундирування кріпилося на ремені, який з часом розтягувався і починав звисати, — розповів його колега Василь Грицак. — У новій формі це було враховано».

За словами генерального директора виробничого концерну «Воєнторг ДіСі» і автора нової форми Олексія Сігала, зараз розроблений 21 вид нової військової та міліцейської форми, в якій основним кольором став чорний. Він каже, що при розробці нової концепції одягу були враховані недоліки нинішньої форми.

«Зараз куртка у працівників патрульних служб закриває ремінь і навіски, кийок, наручники та інше спорядження, і виходить, що в разі потреби працівнику міліції швидко дістати щось із-під куртки досить незручно, — розповів Сігал. — Зараз ми зробили курточку короткою, і всі навіски кріпляться зверху, а щоб не застудити спину, штани були замінені напівкомбінезоном».

За словами розробників нової форми, середня вартість одного комплекту становить 700—800 грн, і додатково планується зменшити собівартість ще на 15%. Автори законопроектів впевнені, що додаткових коштів з державного бюджету на їхню реалізацію не потрібно.

Василь Грицак вважає, що для переходу на нову форму потрібно не менше трьох років.

Крім законопроекту «Про поліцію», депутати розробили законопроект «Про державну службу правопорядку», і ще планують розробити третій. Однак, на думку керівника Державного науково-дослідного інституту при Міністерстві внутрішніх справ Михайла Вербенського, цього не достатньо.

«Щоб реформувати органи внутрішніх справ, трьох законопроектів мало, потрібно як мінімум 12 проектів», — сказав Михайло Вербенський, колишній заступник Юрія Луценка.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...