• Противники «мовного» законопроекту оточили Український дім у Києві

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Середа, 4 липня 2012 року

Прийнятий учора «мовний» законопроект вивів близько тисячі патріотично налаштованих українців на Європейську площу. Протестувальники оточили Український дім, де вранці Президент Віктор Янукович мав дати прес-конференцію.

Вихід людей на вулиці — реакція на прийнятий законопроект про мови, за який вчора увечері проголосувало 248 депутатів Верховної Ради попри заяви Володимира Литвина, що цього пленарного тижня законопроект про мови не буде розглядатися. Сам Володимир Литвин заявив, що піде у відставку в разі прийняття Радою закону про мови, але це ще має затвердити парламент.

А на Європейській площі почали збиратися представники опозиції та звичайні громадяни. За словами Андрія Павловського з БЮТ, вночі на мітингу було близько 1000 чоловік, вранці — приблизно 700.

«Наша вимога до Януковича — щоб він у жодному разі не підписав цей закон, який був прийнятий з порушенням, і така ж вимога до Литвина», — пояснює Андрій Павловський.

Демонстранти заблокували центральний вхід до Українського дому, намагаючись не пропустити Президента на заплановану ним об 11:30 підсумкову прес-конференцію. Люди, які зібрались на мітингу, вимагали, щоб Президент наклав вето на законопроект про мови, який був прийнятий фактично без правок.

Очепила вхід до Українського дому група міцних хлопців, у багатьох із них обличчя закриті пов’язками. За ними більш менш вільно — і далі друге коло протестувальників, де зібралися народні депутати, включаючи Арсенія Яценюка, Андрія Павловського, В’ячеслава Кириленка, а також лідерів політичних сил Олега Тягнибока та Віталія Кличка. Деякі депутати у білих пов’язках — голодують, щоб висловити свій протест проти скандального законопроекту. У другому колі близько двадцяти чоловік тримаються за руки. «Разом — сила», «Україна понад усе» — вигукували гасла учасники акції.

«Звичайним українцям було очевидно, що закон не був включений до порядку денного і тому саме прийняття його не може вважатися законним, — говорить Олександр Бригинець, депутат Київради і відомий активіст, присутній на акції. — Це має бути очевидно всім, але схоже влада цього не бачить. Тому ми, громадяни, сьогодні вийшли підтримати тих, хто почав боротися проти прийняття цього закону шляхом оголошення голодування».

Бригинець каже, що краще б депутати виявляли свій революційний запал у сесійній залі і там не допустили такого голосування, однак все ж заявляє про свою підтримку депутатів, які мають бажання звернути увагу громадськості на проблему шляхом голодування. Тим не менше, за словами Бригинця така міра, як голодування, занадто слабка, і опозиції слід вдатися до більш рішучих дій.

Послідували й рішучі дії: близько 10:30 між демонстрантами та бійцями підрозділу «Беркут» стались сутички, у яких постраждали учасники з обох сторін. Прибічники опозиції кидали у силовиків пляшками з водою і намагались відштовхати від входу, силовики ж застосовували до людей сльозогінний газ. Відтіснити людей від входу беркутівці намагались двічі, проте безрезультатно.

Пізніше, близько 11:00, оголосили, що прес-конференція Віктора Януковича не відбудеться, і сутички між обома сторонами припинились, і демонстранти поступово почали розходитись.


Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...