• Влада Таджикистану зачистила Бадахшан

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Середа, 25 липня 2012 року

Влада Таджикистану оголосила про успішне завершення спецоперації по ліквідації банди в Гірському Бадахшані, проте офіційні дані про загиблих можуть сильно відрізнятися від реальних цифр.

Як повідомляє таджицьке державне інформагентство «Ховар» з посиланням на МВС і держкомітет національної безпеки Таджикистану, силові структури країни знищили 30 і заарештували 40 членів «збройного злочинного угруповання». Серед затриманих 8 афганців. З боку урядових військ загинули 12 людей, 23 поранено. Загиблих і поранених серед мирного населення немає.

У той же час Бі-бі-сі  з посиланням на очевидців подій і джерела, близькі до операції, повідомляє про понад 200 загиблих, причому більше половини з них ― мирне населення. У повідомленні видання говориться, що бої йшли в житлових кварталах Хорогу. Місцевих жителів звідти ніхто не евакуював. Більш того, серед загиблих були й іноземні туристи.

Спецоперація в адміністративному центрі Гірничо-Бадахшанської автономної області почалася вчора вранці о 4:00. Її метою була «нейтралізація злочинного угруповання», причетного до вбивства генерала спецслужб ДКНБ Абдулло Назарова. Проте опозиція назвала бомбардування «етнічним чищенням у Памірі».

Як повідомляли раніше ЗМІ, Назаров був убитий 21 липня в результаті раптового нападу організованої злочинної групи під керівництвом Толіба Айембекова при в'їзді в місто Хорог. Згідно з попереднім слідством, банда займалася контрабандою наркотиків, тютюну і дорогоцінного каміння.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...