• Башар Асад втік із Дамаска

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Четвер, 19 липня 2012 року

Президент Сирії Башар Асад втік із Дамаска в Латакію на особистому літаку, повідомляє «Аль-Арабія», посилаючись на західних дипломатів і командування опозиції.

За їх припущенням, диктатор міг покинути Дамаск ще до вчорашнього вибуху в міністерстві закордонних справ, оскільки Асад вже другий день не з'являється на людях.

Підтверджень із незалежних джерел про втечу сирійського президента не надходило. У той же час по країні вже ходять розмови про те, що сім'я Асада вивезена у безпечне місце. Зокрема, у російських і західних ЗМІ з'явилася інформація про те, що дружина президента Сирії Асма зараз може знаходитися в Росії.

Раніше, 16 липня 2012 року, сирійська опозиція оголосила про початок загальної наступальної операції («Вулкан у Дамаску») щодо захоплення членів уряду країни. Вчора повстанці успішно здійснили операцію з ліквідації ключових фігур.

З найближчого оточення Асада були вбиті відразу чотири людини: його зять, міністр оборони Дауд Раджив, глава МВС Мухаммад аш-Шаар і помічник віце-президента з питань безпеки Хасан Туркмані. З цього приводу в багатьох сирійських містах пройшли народні тріумфування.

Як заявили повстанці, це лише початок операції. Кінцева її мета ― ліквідація самого Башара Асада. Зараз у столиці Сирії поруч із будівлею уряду йдуть бої.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...