• Кияни закликали Росію видалити популярну книгу зі списку екстремістських матеріалів

  • Вівторок, 17 липня 2012 року

«Книга, яка вчить моральності, не може перебувати у списку екстремістської літератури», — стверджують українці, які зібрались під посольством Росії у Києві 16 липня. Так українські послідовники духовної практики Фалунь Дафа закликали не забороняти доступ російським громадянам до головної книги вчення — «Чжуань Фалунь» автора Лі Хунчжи.

Верховний суд Російської Федерації наразі розглядає скаргу російських послідовників практики. Вони просять визнати незаконним рішення Краснодарського суду, за яким книгу «Чжуань Фалунь» визнали екстремістським матеріалом.

Екстремістською, згідно з російським законодавством, прийнято вважати таку літературу, яка закликає до здійснення або виправдовує екстремістську діяльність, говорить про «вищу расу», а також виправдовує чи обґрунтовує здійснення військових та інших злочинів. «Ця книга не тільки не є екстремістською, вона, навпаки, може спинити екстремістські наміри. Якщо у людини не вистачає терпіння, вона обурена чимось і не бачить іншого виходу, як вчинити радикальні дії, то саме „Чжуань Фалунь“ може їй перешкодити у цьому і переконати у зворотньому, — каже учасник акції біля посольства РФ Іван Ярошенко і додає, — тому я думаю, що „Чжуань Фалунь“ жодним чином не може бути у списку екстремістської літератури».  

Для ознайомлення з книгою послідовники практики пропонують самим почитати її і наводять деякі строки з неї. «Моє бажання в тому, щоб проповідувати Дафа, щоб іще більше людей отримали користь, щоб ті, хто дійсно хочуть присвятити себе самовдосконаленню, могли вдосконалюватись уверх, керуючись Фа. У той же час, в процесі проповіді Фа ми також пояснили принципи, як потрібно бути людиною, й сподіваємося, що після наших курсів, якщо ви не зможете самовдосконалюватися за Дафа, то, принаймні, будете добропорядною людиною, й це принесе користь нашому суспільству. Насправді ти вже здатен бути хорошою людиною. Після курсів ти неодмінно зможеш бути хорошою людиною», — пише Лі Хунчжи у книзі, яку в Росії забороняють як екстремістську.

Рішення було ухвалене тільки тому, що практикувальники Фалуньгун переслідуються в Китаї, а лідери нашої країни не хочуть псувати відносини з Китаєм. І ясно, що з політичних причин, щоб отримати схвалення з боку китайських лідерів, були прийняті такі рішення

Людмила Алексєєва, голова Московської Гельсінкської групи і лауреат Премії Сахарова

Люди, які вийшли на акцію, стверджують, що «Чжуань Фалунь» у 90-х роках була бестселером у Китаї. Тепер вона друкується на 39 мовах, а самою практикою займається більше 100 млн чоловік в усьому світі. А заборону головної книги вчення Фалунь Дафа його прихильники називають політично вмотивованою. Річ у тім, що з 1999 року й дотепер послідовники практики переслідуються у Китаї — ймовірно через те, що у свій час практика Фалунь Дафа стала дуже популярною у суспільстві, а тодішній лідер компартії Цзян Цземінь боявся втратити ідеологічний контроль над масами, припускають учасники акції.

«Рішення було ухвалене тільки тому, що практикувальники Фалуньгун переслідуються в Китаї, а лідери нашої країни не хочуть псувати відносини з Китаєм. І ясно, що з політичних причин, щоб отримати схвалення з боку китайських лідерів, були прийняті такі рішення», — прокоментувала одразу після внесення у 2008 році «Чжуань Фалунь» до списку екстремістської літератури Людмила Алексєєва, голова Московської Гельсінкської групи і лауреат Премії Сахарова.

Своє занепокоєння ситуацією в Росії раніше висловила і міжнародна спільнота: у лютому 2012 року Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо Росії, в якій говориться про те, що анти-екстремістське законодавство в Росії застосовується неправомірно.

Окрім «Чжуань Фалунь», до списку екстремістської літератури Росії внесена ще одна брошура, яка має стосунок до тих, хто займається Фалунь Дафа. Це розслідування «Кривий урожай», яке розповідає про сучасні злочини Комуністичної партії Китаю щодо тих, хто практикує Фалунь Дафа. Зокрема про видалення органів для продажу в ув’язнених послідовників учення, що відбувається за відома влади. Авторам книги — Девіду Кілгуру, колишньому держсекретарю Канади з Азіатсько-Тихоокеанського регіону, та Девіду Мейтасу, канадському адвокату з прав людини, в’їзд на територію Росії тепер заказано.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...