• Гідрометцентр: Алушті загрожує доля Кримська

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 10 липня 2012 року

Сьогодні вранці Гідрометцентр України визначив слабке місце країни, яке може спіткати кубанська трагедія.

За словами начальника відділу Гідрометцентру Тетяни Адаменко, таке водосховище є в Криму на річці Демерджи, передає ICTV.  Це Кутузовська водойма природного стоку, одна з нових на півострові. Розташована вона поблизу села Нижня Кутузовка, біля Алушти.

У 1997 році тут сталася ситуація, подібна до Кримську: сильний дощ викликав потужний селевий потік. У водосховищі різко піднявся рівень води та її скинули. Через це всю прилеглу територію разом з Алуштою затопило селем. Були жертви.

Тому фахівці закликають чиновників вже зараз лагодити всі слабкі місця, щоб не повторити трагедії. «Треба схаменутися, вчасно очистити труби і не скидати тоді, коли йдуть дощі», ― зазначила Адаменко.

Нагадаємо, 7 липня 2012 року, в Краснодарському краї через відкриття шлюзів водойми під час найпотужнішої зливи, паводок затопив понад 13 тисяч житлових будинків у Кримську, Геленджику та Новоросійську. Жертвами трагедії, за офіційними даними, стали понад 170 осіб, за неофіційними ― понад 700, були евакуйовані 6000 потерпілих.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...