• ЮНЕСКО може занести Києво-Печерську лавру і Софію Київську у «чорний список»

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 9 липня 2012 року
Головною темою 36-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з питання України стала проблема забудови буферних зон навколо Софії Київської та Києво-Печерської лаври.

Будівництво «елітного» житлового комплексу на ГончараЯк зазначили в комітеті, зведення багатоповерхівок у буферних зонах Києва триває, незважаючи на неодноразові вимоги ЮНЕСКО ввести мораторій на ці забудови. Крім того, Київ не надав ЮНЕСКО детальну інформацію про згадані багатоповерхові будинки.

«У Печерському районі на схилах Дніпра будуються три висотних будівлі, розташовані в зоні заповідної території і порушують архітектурно-історичний ландшафт столиці. Продовження будівництва ставить під загрозу цілісність об'єкта всесвітньої спадщини», — йдеться в рішенні комітету.

«Тут століттями стояла циркуляція підземних джерел. А якщо будується будинок на палях, то порушується ця циркуляція, піднімаються ґрунтові води», — сказав Великій Епосі Михайло Дегтярьов, член Національної спілки художників, який усе життя займався захистом пам'яток старовини в Києві. За його словами, через це в Софійському соборі вже руйнується фундамент, у стінах з'явилися тріщини, а також намокла знаменита мозаїчна композиція Богородиці — Оранти.

ЮНЕСКО ще раз закликав владу столиці ввести мораторій на будівництво висоток у центрі Києва і знизити їхню поверховість до рівня ландшафту. Докладний змінений план повинен бути представлений в комітет до лютого 2013 року.

«За відсутності прогресу Комітет всесвітньої спадщини на наступній щорічній сесії розгляне питання про перенесення Києво-Печерської лаври і Софії Київської з монастирськими спорудами та церквами зі списку об'єктів всесвітньої спадщини в перелік об'єктів, що перебувають під загрозою», — попереджається в документі.

36-я сесія Комітету всесвітньої спадщини проходила в Санкт-Петербурзі з 24 червня по 6 липня 2012 року.

Карта забудови буферної зони Софії Київської, яку надала в ЮНЕСКО Ірина Нікофорова, активістка, яка виступає проти будівництва на Гончара, 17-23. На карті показано три неправомірні будівництва - на Гончара 17-23, на Стрілецькій 9/11 і Стрілецькій, 10/1. Ілюстрацію передала Великій Епосі Ірина Никифорова

Карта забудови буферної зони Софії Київської, яку надала в ЮНЕСКО Ірина Нікіфорова, активістка, яка виступає проти будівництва на Гончара, 17-23. На карті показано три неправомірні будівництва - на Гончара 17-23, на Стрілецькій 9/11 і Стрілецькій, 10/1. Ілюстрацію передала Великій Епосі Ірина Нікіфорова

Підписатися:

Коментарі