• Під Києвом Купала святкували, як на Русі

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 8 липня 2012 року

У «Парку Київська Русь» під Києвом святкування Купала пройшло по-давньоруському.

Учасники дійства символічно прощалися з весняним сонцем — Ярилом і зустрічали літнє — Купала. Традиційно на заході сонця спалили опудало Марени, яка символізує зло. Кидали у вогнище також старі речі, які пов’язані з нещастям та хворобами — таким чином, кажуть, позбавилися від негативу.

«Усе це не вигадки. Це спроба реконструювати ті дійства, ті обряди, які виконували наші мудрі, красиві предки», — каже режисер-постановник свята Олександр Андрієнко.

Зустрічали Купала за давньоруським звичаєм — із хлібом. Організатори дійства стверджують, що саме так святкували на Русі.Нагадувало давні часи і змагання чоловіків у володінні мечем. Дівчата ж у той час плели вінки з польових квітів, вчилися виготовляти ляльок-мотанок та розписувати скло. Кожному знайшлося заняття: всі охочі могли ознайомитись із ремеслами, звичаями та культурою Києва Х—ХІІІ століття.

А увечері всіх присутніх, як і в давні часи, об’єднало величезне багаття: хлопці і дівчата, старші люди й діти — всі взялися за руки й почали водити хороводи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...