• Міста України вдев’яте зустрінуть «Французьку весну»

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 15 березня 2012 року
«Французька весна», яка проходить в Україні вже вдев’яте, розпочнеться 4 квітня о 20:30 на Софіївській площі у Києві, а мистецькі заходи в рамках фестивалю можна буде побачити і в інших крупних містах — Львові, Харкові, Одесі, Донецьку та Дніпропетровську.
В цьогорічній програмі «Французької весни» — сучасне мистецтво і цирк, кіно, сучасна та класична музика, а також зустрічі з письменниками. Організатори обіцяють зробити вхід на усі заходи безкоштовним або за мінімальною вартістю — кажуть, що навіть у часи кризи треба вміти добре відпочити і розважитись.
Відкриє культурний фестиваль у Києві виступ оркестру «шалені дзвонарі» — 26 музикантів гратиме, сидячи на металевій схожій на зірку конструкції, яка підніматиметься в небо. В рамках «Французької весни» українці зможуть побачити сучасну циркову виставу з елементами абсурду «Диво-водні історії» від Barolosolo, а також виставу «Жити», в якій разом з французькими акторами гратимуть і українські.
Крім того, любителі кіно зможуть подивитись коротко- та повнометражні фільми, зняті у Франції минулого року, мовою оригіналу з українськими субтитрами. Зважаючи на те, що нічні покази повнометражних стрічок, які тривають 5–6 годин, користуються популярністю у місцевих глядачів, кількість сеансів цього року вирішили збільшити.
Для цінителів класичної музики проходитимуть «Тижні високої класики» з диригентом Романом Кофманом. Посол Франції Ален Ремі розповів Великій Епосі про свої мистецькі смаки: «Живопису я надаю перевагу класичному, музиці — теж класичній, але є інші форми мистецтва, наприклад, які будуть представлені через кілька тижнів на бієнале в „Мистецькому Арсеналі“ — це мене теж дуже цікавить».

Все, що буде в Києві, я намагатимусь відвідати, — і додав, — і що більш цікаво, і більш складно — побувати на заходах в інших містах, це я теж намагатимусь зробити

Ален Ремі, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні
В «Я-галереї» у Києві буде проходити виставка сучасного живопису українських та французьких митців, яка через кілька місяців буде представлена в Тулузі.
Тих, хто любить читати, можуть зацікавити зустрічі з письменниками: Жілем Розьє, Паскалем Боніфасом та П’єром-Луї Бассом. Останній бував в Україні, коли збирав інформацію для книги, яку він збирається презентувати в квітні у Франції. Його роман присвячений футбольному «матчу смерті», який пройшов у Києві в 1942 році. Під час презентації програми фестивалю посол Франції наголосив на тому, що об’єднувати, відкривати нове і сприяти культурним контактам — головні цілі цьогорічної «Французької весни».
А закриватиме фестиваль 27 квітня вуличне дійство на Співочому полі у Києві — виступатиме гурт «Paris Combo». Посол Франції Ален Ремі розповів Великій Епосі: «Все, що буде в Києві, я намагатимусь відвідати, — і додав, — і що більш цікаво, і більш складно — побувати на заходах в інших містах, це я теж намагатимусь зробити».
«Французька весна 2012» в Україні проходить вдев’яте — під патронатом посольства Франції, Французького інституту та Альянс франсез.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...