• В Севастополі відкрилася виставка «Освідчення в коханні»

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Середа, 7 березня 2012 року
Традиційна виставка творчості «Освідчення в коханні...» відкрилася 5 березня у виставковому залі Будинку Москви в Севастополі. Автори робіт — тільки чоловіки. На виставці представлені роботи двадцяти учасників, виконані в різних техніках: вишивка, різьблення по дереву і яєчній шкаралупі, маркетрі і ляльки, картини олією і бісером. Наймолодшому автору — 9 років.

На відкритті виставки учасники розповіли, що надихнуло їх на творчість. Тонка різьба на шкаралупі тендітних страусових яєць вимагає майстерності і терпіння. Олександр Мінін із Севастополя розповів про скриньки, вазочки, калейдоскоп із напівдорогоцінним камінням із шкаралупи: «Яйця страусів ему темні, тришарові. Щоб створити на них узор, філігранно знімається скальпелем шар за шаром. У африканських страусів яйця білі, товщина їх два міліметри. Одного разу побачив в інтернеті роботи з різьблення по шкаралупі і вирішив спробувати. Чоловіки більше тяжіють до краси, шукають її і в струнких, ніжних жінках».

Морська тематика у вишитих картинах представлена ялтинцем Андрієм Козічевим. «Основи тонкого ремесла були закладені ще в дитинстві, — розповідає Андрій. — Одного разу на уроках праці в школі сімейна пара викладачів вирішила провести експеримент і, крім основної програми за планом, навчити дівчаток чоловічим навичкам, а хлопчиків — жіночим. Вчителі говорили, що все в житті знадобиться. І вони мали рацію».

«Коли дочка стала займатися вишивкою, почав їй допомагати і сам захопився. У кожній роботі — частина душі, спогади про те, що відбувалося в цей момент життя», — так проникливо ставиться майстер до свого захоплення.

Олександр Семенов привіз свої роботи із Ялти. «Вишивкою я займаюся з 2003 року, показати свої роботи мене вмовили друзі, такі ж, як я, будівельники», — поділився Олександр.

Він розповів, що все життя щось майстрував, тягнувся до прекрасного. На його картинах вишиті різні сюжети, але найдивовижнішим виявився зворушливий портрет внучки Сонечки. Основа цієї вишивки була знята з фотографії та оброблена на комп'ютері. Майстер показав у своїй роботі, що вишиваючи хрестиком, можна домогтися ефекту природності під час створення обличчя і навіть блиску волосся. Портрет вишивався півтора року, в полотні 120 тис. хрестиків. Олександр розповів, що його приваблюють складні роботи, особливо багаті відтінками: наприклад, тільки одних відтінків коричневого кольору буває більше сорока.

Жінки, заради яких влаштоване це свято краси, кажуть, що вдячні чоловікам, які віддають свою енергію у творчість заради миру, добра і любові.

Виставка в Севастополі триватиме до 18 березня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...