• Харків осяяли небесні ліхтарики

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Вівторок, 1 травня 2012 року
Захоплююче видовище спостерігали жителі Харкова — в районі злиття річок Лопань і Харків 29 квітня сотні небесних ліхтариків світилися над Лопанською стрілкою. Білі, червоні і кольорові легкі паперові сфери одна за одною спрямовувалися до зірок.

Пристрій небесного ліхтарика нескладний: обруч, пальник і паперова форма. Подібно до маленького аеростату, ліхтарик спрямовується вгору за рахунок нагрівання повітря всередині паперової сфери. Ритуал підготовки ліхтарика до польоту не менш захоплюючий, ніж його ширяння в небесах. Паперова форма розміром близько метра дбайливо розгортається, потім запальничкою акуратно підпалюється гніт. Обруч ліхтарика тримають двома руками, поки тепле повітря від пальника наповнює сферу. Нарешті, ліхтарик рветься увись — ось тепер саме час його відпустити. Не у всіх виходить з першого разу запустити сяючу кулю, — іноді вона падає назад або не хоче надуватися теплим повітрям.

На ліхтариках пишуть свої потаємні бажання і вірять, що на небесах є той, хто їх прочитає і виконає. Видовище безлічі сяючих куль, сердечок і циліндрів вражає. Ліхтарики стрімко віддаляються, перетворюючись на сяючі зірки. Політ небесного ліхтарика триває 20 хвилин. За цей час, в залежності від сили вітру, він встигає полетіти далеко за обрій.Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...