• Незвичайна художня виставка стартувала в Краматорську

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 3 травня 2012 року
«Вісники Неба» ― під такою назвою севастопольський майстер прикладного декоративного мистецтва Людмила Кирилова привезла в Краматорськ унікальну виставку своїх художніх робіт.

«Жива» експозиція зі складними квітковими орнаментальними мотивами і достатком фарб, відкрилася в Історичному музеї міста напередодні першотравневих свят.

Роботи Кирилової виконані в стилі традиційного петриківського розпису, але з новаторським напрямком. Через мову найстарішого виду українського декоративно-прикладного мистецтва і східну символіку, майстер пензля висловлює глибокі філософські ідеї і закликає людей до доброти і краси, до пізнання і мудрості.  

Людмила Кирилова не тільки майстер, але й педагог з 18-річним стажем. У Севастополі вона веде дитячу ізостудію «Осяяння» та проводить майстер-класи.    

У день відкриття експозиції, 28 квітня, автор ексклюзивних робіт сказала: «Я пишу картини з сердечністю, тільки в хорошому настрої і під класичну музику, так як знаю, що таке думка і як вона впливає на простір».

Самобутня етична виставка буде просвіщати краматорчан до середини червня, розповідаючи про одвічні принципи добра і зла, а також про нерозривний зв'язок духовного і матеріального. Так що у місцевих жителів є прекрасна можливість познайомитися з півсотнею яскравих, об'ємних і незвичайних композицій художниці з Севастополя.

Відзначимо, напередодні відкриття «Вісники Неба», колегія художників Донецького обласного будинку творчості надали Кириловій Людмилі Леонідівні ще одне звання: «Майстер народної традиційної творчості».

Нижче опис деяких картин, що представлені в нашій фотогалереї:

«ЖИВА ВОДА»: Вода ― мати всього сущого і сама енергія життя, послана з всесвіту, сповнена життєво важливих знань. Пам'ять про все живе прибула на нашу землю, принесена душею води. Вона нейтральна по природі, але відображає в собі все, що її оточує та служить матеріалом для створення проміжних форм між вогненним і земним світом.

«НАРОДЖЕННЯ»: Дозріле зерно розвивається в нову форму, несучи інформацію минулих життів.

«ДОЗОР ДУХУ»: Коли тіло знаходиться серед недосконалості оточуючих ― крила розцвітають усіма сяйвами від ударів людей. Коли запитали райську птицю, звідки у неї блискучі оперення, вона відповіла: «Безліч отруєних стріл ковзали на мене, але сама сильна отрута дала кращий колір».

«ЗНАННЯ І МУДРІСТЬ»: Лотос ― символ духовної чистоти. Книга (дхарма) ― Священний закон. Меч ― мудрість, що розсікає темряву невігластва. Діяльність мозку обмежена зовнішніми почуттями. Нині планета вступає в період нового розквіту духовної свідомості, яка розкриє вище знання про людину, бо ця велика таємниця, укладена в людині. Пізнання вищої мудрості можливо через пізнання самого себе.

«ЩО ЙДУТЬ ДО СВІТЛА ― ЩО СВІТЛО НЕСУТЬ»: «Збирачами» називаємо тих, хто знає шлях і куди йде й для чого, та за ради чого відбувається все, що доводиться їм робити під Сонцем. Треба міцніше й разом триматися до Вчителя і ближче до Центру, щоб відцентрові сили не відвели до периферії та не було небезпеки відірватися. Коли втікач задумав втекти, навіть слова Владики безсилі. Чи не перед кінцем задумав? Але звернення до світла необхідно, як нагорі, так і внизу.  

«ПРОКИНЬСЯ, СПЛЯЧИЙ!»: Цей клич люблять повторювати люди. Особливо вражає, коли його твердять сплячі. Сплять все життя, сплять роками. Іноді впадаючи у раптовий сон, і в дрімоті повторюють чужі неосмислені слова. Не будемо говорити про випадкових перехожих, але навіть вже ті, хто пізнає, схильні припадкам тваринного сну. Тоді справа Вчителя розбудити їх, якщо навіть було б потрібно вдарити блискавкою.  

«ЖИТТЄДАВЦІ ТА ПОЖИРАЧІ, МУЖНІСТЬ І СТРАХ»: Явище двох антиподів: мужність і страх. Обидва впливають на всю систему, і вплив їх прямо протилежний. Мужність піднімає життєвий тонус і посилює вогні, а страх знижує тонус і гасить полум'я серця. Мужність ― «Життєдавець». Страх ― «вбивця і пожирач» психічної енергії та життєвих сил, зазвичай він превалює в людині над мужністю. «Життєдавці» відрізняються від «пожирачів Світла», як Світло від темряви. Можна думками зовсім знесилити себе, навіть однією думкою. Є думки, що додають силу, а є думки, що пожирають. Не легко стати «збирачем Чаші» в щільних умовах життя, але субстанція ця настільки дорогоцінна, що кожне зусилля в цьому напрямі дає позитивний результат.

«ЗОЛОТО Й КРОВ ― БАГАТСТВО ТА ПРИСТРАСТЬ»: На картині зображена драбина життя, на сходах якої розгортаються драматичні події еволюції людства. На верхній щаблі цієї драбини зображений трон земної верховної влади. У символічних образах квітів закладений сенс: в червоному квітці ― життя, кров, любов, боротьба, в жовтому ― золото, влада, багатство, спокуса, сила, слава. Злиття їх, тягне за собою падіння моралі на всіх щаблях сходів. На нижньому ступені показана постійна боротьба світлих і темних сил. В образі птаха ― вісник, що приніс знання про далекі світи, про космічні закони, про справжню красу, пробуджуючи свідомість до духовного світу, являє нову щабель еволюції.

«ВИДИМЕ, НЕВИДИМЕ»: Якби люди задумалися над істиною, що їм видимо тільки слідство, але сам процес невидимий, тоді вони знайшли б розуміння невидимості ...

«ДЖЕРЕЛО ЗНАНЬ»: З давніх світових джерел відомо, що був час, коли боги спускалися на Землю і вчили людей. Знання передавалися усно від вчителя до учня. Пізніше знання стали передаватися письмово. Якби люди більше замислювалися над тим, що знання є спасіння, то не було б і частки того страждання.

«ДЕРЕВО ЖИТТЯ»: Найдавніший символ, що відображає Всесвіт, який виник з якоїсь точки простору. Видима частина світобудови схожа на крону неосяжного дерева, сповнена життя на всіх її рівнях протягом мільйонів років. Але як дерево живиться корінням, так і видимий Всесвіт живить своє життя з світу невидимого, народженого Божественної Волею і Думкою.

«ПОДВИГ НЕСУЧИХ»: Його можна порівняти з високо духовною людиною, що живе серед людей. Крім зовнішнього героїзму, є незримий подвиг: подвижник осягає вищу духовну творчість і стає посібником Творця на порятунок людству.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...