• МНС Росії: Не треба надсилати гуманітарну допомогу в Кримськ

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 16 липня 2012 року
Після нічної раптової повені, яка накрила Кримськ в Краснодарському краї, майже у всіх регіонах Росії були організовані пункти збору допомоги потерпілим. Глава МНС Краснодарського краю Володимир Пучков сьогодні на селекторній нараді заявив, що більше не потрібно надсилати гуманітарну допомогу в Кримськ: склади переповнені.
Жителі Кримська отримують гуманітарну допомогу.«Зараз всі вісім базових складських приміщень, які у нас є, переповнені. Дякую всім за гуманітарну допомогу, але попрошу поки не відправляти її в Кримськ. Зараз у дорозі ще безліч гуманітарних караванів з вантажами, які повністю забезпечать усім необхідним жителів Кримського району», ― сказав міністр.
Пучков також заявив, що в постраждалий район направлені додаткові групи рятувальників (більше тисячі чоловік). Волонтери будуть очищати будинки, двори і вулиці від завалів, сміття та бруду.
У свою чергу, волонтери пишуть, що на місці трагедії зараз виконують свій громадянський обов'язок християни і кришнаїти Південних Ятр, Новоросійська і Волзького.
У передмістях Кримська і Нижньої Абаканки вайшнави щодня готують 1,5 тис. літрів гарячих обідів (приблизно для 3 тис. осіб), допомагають усім нужденним одягом та предметами першої необхідності. Місцева адміністрація виділила волонтерам для цих цілей 8 точок, повідомляється на кримському форумі. 
Користувач ресурсу livejournal.com Тетяна під ніком «tatyana_phoenix» на своїй сторінці «Національна служба новин» описує поїздку в Кримськ 10 липня (через три дні після катастрофи).
«Вчора з Краснодару в Кримськ возили вантаж. Мікроавтобус був забитий гуманітарною допомогою під капот... Шок від того, що відбувається просто невимовний... Люди з вдячністю хапали ковдри та взуття, незалежно від розміру. Все в мулі і люди мерзнуть, у багатьох температура від переохолодження та інфекцій. Смердота і сморід (хто поїде, беріть респіратори). Не здавайте нікуди «гуманітарку», роздавайте прямо в руки людям! Вони просять труси, шкарпетки, взуття, ковдри... МНСники ведуть себе як останні..., спочатку візьмуть собі, а що не треба ― діліть... Мародерствують цигани. Зверніть увагу на побитих, у саднах, брудних і босих: вони соромляться підходити за чим-небудь, а ті, хто залишилися при будинках та майні ― як шакали, нічого святого...», ― пише Тетяна.
Волонтери відзначають, що дієва допомога ― тільки з рук в руки. Для адресної допомоги організовані сторінки: «Кримськ і НижньоБаканська ― адресна допомога» і «Карта допомоги Кубані».
Інший користувач Антоніна під ніком «antony73» пише, що її син поїхав волонтером у Кримськ 12 липня. Він повідомляє, що в місті дуже не вистачає людей, які б розчищали від намулу підвали і будинки, а також розбирали і роздавали допомогу. У підвалах шар мулу місцями більше метра, що робить кімнати перших поверхів повністю непридатними для життя.
«Дуже потрібні люди. Вам повинно бути більше 18 років. Багато фізичної роботи. Автобуси відправляються з оглядового майданчика на Воробйових горах. При собі потрібно мати обов'язково паспорт. По можливості взяти з собою намет, спальний мішок, респіратори, засоби від комарів, сухий пайок і воду. Щеплення від черевного тифу, гепатиту «А» і стовбняка можна зробити заздалегідь самостійно (це обов'язково!). Одяг (і взуття), в якому Ви поїдете, після кожного дня роботи буде викидатися», ― повідомляє один із координаторів волонтерської роботи в Москві.
У той же час, влада рапортує, що роботи з ремонту енергетичної інфраструктури міста практично завершені. Зокрема, про це заявив віце-прем'єр Аркадій Дворкович. Вчора він зазначив, що до вечора 16 липня по тимчасовій схемі підключать усіх, хто ще залишається без світла.
Нагадаємо, Кримськ, з населенням 57 300 чоловік (за станом на 2010 рік), пережив повінь через прорив дамби в ніч на 7 липня 2012 року. За офіційними даними МНС, в результаті лиха на Кубані загинула 171 людина. Пізніше адміністрація Краснодарського краю на своєму сайті опублікувала список загиблих,в якому значиться всього 153 людини.
Очевидці ж і волонтери з місця подій повідомляють, що постраждалі міста переповнені загиблими. «Вже і Краснодар переповнений трупами, їх зберігають у фурах та «магнітовських» рефрижераторах. Ходять чутки, що їх збираються поховати (утилізувати) за типом братської могили... Їх число за 5000 чоловік. Опрацьовано тільки 1/3 частину постраждалих територій», ― пише згадана вище Тетяна.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...