• Кількість абортів зменшується, але репродуктивне здоров’я українців погіршилось — експерти

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 11 липня 2012 року

Кількість абортів в Україні скоротилась у 2 рази в порівнянні з 2000 роком, проте очікувати на суттєве покращення демографічної ситуації найближчим часом не можна, розказали експерти Фонду народонаселення ООН, Міністерства охорони здоров’я та Інституту демографії.

«В Україні частота абортів залишається більш ніж удвічі більшою, ніж у середньому по Європі», — каже Нузхат Есан із Фонду народонаселення.

Більшим, ніж у середньому в Європі, залишається і показник смертності серед матерів, незважаючи на те, що за останні 6 місяців в Україні цей показник знизився вдвічі, за даними Фонду народонаселення.

На фоні зниження материнської смертності та збільшення народжуваності, репродуктивне здоров’я українців погіршується, як свідчать дані Департаменту охорони материнства МОЗ.

«Навіть за останні 5 років у нас значно погіршилось здоров’я населення, виросла первинна захворюваність і чоловічого населення, і жіночого», — відзначає Валентина Коломейчук, заступник директора Департаменту.

За даними міністерства, на 4% зросла захворюваність серед чоловіків і на 15% — серед жінок, причому значно підвищилась захворюваність серед майбутніх матерів — дівчат 15—17 років.

Загалом же за останні 5 років медики зафіксували зниження плідності населення, особливо у віковій групі до 20 років, розповіла експерт. В наступний період (20—30 років), який є найбільш сприятливим для народження дитини, жінки часто займаються освітою та

Досить часто жінка, яка зробила один раз аборт, в подальшому буде позбавлена можливості використати свої репродуктивні права і стати матір’ю

  Валентина Коломейчук, заступник директора Департаменту охорони материнства МОЗ  

кар’єрою, і відкладають вагітність «на потім». Тому жінка, яка підходить до вагітності у 35—40 років, має досить багато захворювань, які негативно впливають на виношування і проблеми, які з ним пов’язані, каже Валентина Коломейчук.

Збільшилась в Україні й кількість онкохворих: жінки стали частіше хворіти на рак шийки і тіла матки. Окрему загрозу для репродуктивного здоров’я слабкої половини становлять аборти та безладне сексуальне життя.

«Досить часто жінка, яка зробила один раз аборт, в подальшому буде позбавлена можливості використати свої репродуктивні права і стати матір’ю», — пояснює Валентина Коломейчук і додає, що за даними МОЗу в Україні нараховується більше 800 тисяч пар, які не можуть мати дітей — і це тільки зареєстровані міністерством випадки.

Але не все так погано: за словами експертів, за останні роки в Україні спостерігались і позитивні зміни, зокрема зниження кількості патологічних пологів та поява фінансованих державою репродуктивних клінік. Крім того, за словами фахівців, значно покращує ситуацію в цій сфері ініційований Президентом проект «Нове життя — нова якість охорони материнства та дитинства», в рамках якої відкрились перинатальні центри.

Такі центри, які дозволяють виходити новонароджених із низькою вагою (близько 1 кілограма), з’явились у Кіровограді, Харківській області, Донецькій, Дніпропетровській, Житомирській та в міста Києві. На черзі — відкриття перинатальних клінік у Тернопільській та Полтавській областях.

А от для того, щоб покращити демографічну ситуацію, українські жінки мають народжувати по 3—4 дитини за своє життя, розказують експерти з МОЗу та Інституту демографії. На сьогоднішній день, за даними фахівців, населення країни становить 45 мільйони і 453 тисячі чоловік — за останній рік воно скоротилось майже на 145 тисяч.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...