• Мінрегіон заборонить виробництво фосфатних миючих засобів

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 17 липня 2012 року

Мінрегіон ініціював поетапну відмову від миючих засобів побутової хімії, що містять фосфати, а також від поліетиленових пакетів малого обсягу.Про це сьогодні на нараді заявив Олександр Аліпов, який тимчасово заміщає міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Фосфати ― найагресивніші забруднювачі води та вододжерел. Їхні сполуки завдають великої шкоди, оскільки погано розкладаються в природі... Приводять до різних захворювань і утворення ракових клітин. Більшість вітчизняних очисних споруд не розраховані на очищення стоків від фосфатів, тому що на момент проектування подібних технологій не існувало», ― сказав Аліпов.

Зараз Мінрегіон має намір у терміновому порядку розробити нормативно-правові акти про поетапне згортання миючих засобів, що містять фосфати, в рамках програми ООН «Вода для життя». Раніше подібні документи міністерство розробило для поліетиленових пакетів малого обсягу.

Відзначимо, від використання фосфатів у побутовій хімії відмовилися в багатьох країнах світу. Зараз порошками без фосфатів перуть в Австрії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Норвегії, Японії та Нідерландах. Частково відмовилися в Бельгії (на 80%), Данії (на 54%), Фінляндії та Швеції (на 40%), Франції (на 30%), Іспанії та Великобританії (на 25%), Португалії та Греції (на 15%). Норми на відсотковий вміст фосфатів у миючих засобах діють у Таїланді, Кореї, Тайвані, Гонконзі, ПАР і в США.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...