• В Угорщині затримано найбільш розшукуваного нацистського злочинця

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 18 липня 2012 року

Поліція Угорщини сьогодні затримала найбільш розшукуваного нацистського злочинця ― 97-річного Ладіслауса Чижика-Чатарі. Він був заочно засуджений до смерті за масові вбивства людей у роки Другої світової війни.

На слід нациста Центру Симона Візенталя допомогли вийти журналісти британської газети «Сан».

Чижик-Чатарі тихо жив у невеликому двокімнатному будинку в одному з кварталів Будапешту. Журналісту вдалося зробити його фотографії, після чого в експертів Центру не залишалося сумнівів в тому, що це саме розшукуваний ними військовий злочинець.

Старий нацист двічі уникав відплати. У перший раз він утік у Канаду із звільненої Чехословаччини, де відкрив бізнес з торгівлі антикваріатом. Його знайшли лише через 50 років. Канадський уряд взяв з Чатарі підписку про невиїзд, і вже приготував документи для екстрадиції до Чехії. Однак злочинцеві знову вдалося сховатися, як виявилося, на історичній батьківщині.

У вересні 2011 року Центр Симона Візенталя отримав нові відомості від інформатора про місцезнаходження Ладіслауса Чижика-Чатарі.

Згідно зі свідченнями очевидців, угорець служив старшим поліцейським у роки Другої світової війни в одному з найбільших в Словаччині нацистських гетто в місті Каса (нині Кошице). Ласло Чатарі звинувачують у відправленні в 1944 році 15 700 євреїв у газові камери Освенциму, а також в участі в депортації 300 євреїв із Каси в Україну, де жертв убили восени 1941 року.

Як свідчать очевидці, що залишилися в живих, угорський фашист отримував найбільше задоволення при катуванні жінок, яких він бив хлистом. Чатарі також неодноразово примушував ув'язнених копати промерзлу землю голими руками.

Вищеперелічені свідоцтва Центр Симона Візенталя передав в угорську прокуратуру минулого тижня, і тепер Будапешт буде судити нацистського злочинця, повідомляє «Російська газета».  

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...