• Малі: Їсламісти руйнують знамениту мечеть у Тімбукту

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 3 липня 2012 року
Бойовики угруповання «Ансар Дін», пов'язаної з «Аль-Каїдою», після захоплення «міста 333 святих» Тімбукту на півночі Малі, взялися руйнувати одну з найзнаменитіших місцевих мечетей XV століття.

Ісламісти-фундаменталісти, що іменують себе як «солдати віри», вже розгромили майже всі старовинні місцеві гробниці святих і запечатані двері мечеті Сиди Яхья, що ведуть до місця поховання святих, передає Бі-бі-сі.

З їх точки зору, мавзолеї є культом ідолопоклонства, що суперечить законам ісламу. «Згідно шаріату, гробниці не можуть бути вище 15 сантиметрів», ― заявив представник «Ансра Дін».

У той час, як 30 червня вандали кирками і лопатами руйнували святині суфій, місцеві жителі ридали. Вони говорили, що порушення спокою святих обернеться великою бідою.

Головний прокурор Фату Бенсуда назвав руйнування історичних пам'яток у Тімбукту військовим злочином. У свою чергу представник ЮНЕСКО Аліссандра Каммінс і організація Ісламського співробітництва закликали екстремістів проявити відповідальність і припинити руйнувати багату ісламську спадщину Малі.

Нагадаємо, угрупування «Ансар Дін», що складається з ісламістів і кочівників-туарегів, повстали проти уряду Малі в березні 2012 року. Вони захопили північні райони країни і зараз контролюють три головних її центру: Тімбукту, Кідал і Гао.
Підписатися:

Коментарі