ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поліцейські Уралу шукають господарів бочок з 248 ембріонами

Велика Епоха
Страшну знахідку ― 248 законсервованих людських ембріонів у чотирьох 50-літрових пластикових контейнерах виявили жителі селища Анік Нев’янського району в неділю 22 липня.

19-тижневий людський ембріон. Фото: ATTILA KISBENEDEK/AFP/Getty Images
19-тижневий людський ембріон. Фото: ATTILA KISBENEDEK/AFP/Getty Images
Як з'ясували слідчі свердловської поліції, зародки, викинуті в п'яти кілометрах від автостради «Єкатеринбург ― Нижній Тагіл», виявилися «біологічними відходами» не менше трьох клінік Єкатеринбурга. Деякі кришки бочок були відкриті і частина «вмісту» валялася на траві.

На даний час всі ємності доставлені в нев’янський морг, а завтра фахівці проведуть дослідження біоматеріалу, після чого утилізують його, повідомляє прес-центр ГУ МВС Росії по Свердловській області.

Як припускають фахівці, фірма-утилізатор просто вирішила заощадити.

«Це надзвичайний випадок. Медичні біовідходи повинні утилізуватися відповідною організацією в установленому порядку. Утилізація ембріонів ― це така ж утилізація, як і внутрішніх органів, які видаляються хірургічним шляхом. Мабуть хтось просто їх викинув. Не знаю, з якою метою, може, щоб заощадити», ― зазначив голова комісії Громадської палати з контролю за реформою і модернізацією системи охорони здоров'я і демографії Микола Дайхес в інтерв'ю газеті «Взгляд».

Факт знайдених зародків отримав в регіоні великий резонанс. Губернатор Свердловської області доручив МОЗ перевірити всі підвідомчі йому медустанови і в короткий термін надати від них доповіді про утилізацію медичних біовідходів, починаючи з 2010 року. До розслідування підключився і Росспоживнагляд.

Як відзначили в Свердловському МВС, в інциденті з біоматеріалами можуть бути замішані мінімум чотири організації. Серед них підозрюють компанію ТОВ «Промекологія».