• Загиблих в Таджикистані в ході спецоперації рахують сотнями

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 24 липня 2012 року

Сьогодні в ході спецоперації по ліквідації бандитського угруповання, причетного до вбивства генерала Абдулло Назарова в Горно-Бадахшанській автономній області Таджикистану, було вбито 100 військовослужбовців і більше ста мирних жителів.


Перевірити точне число загиблих поки немає можливості, оскільки в Хорозі триває спецоперація і у військовий госпіталь Душанбе продовжують надходити поранені солдати урядових військ. Зв'язок з Гірським Бадахшаном відсутній, а місцева влада не публікує офіційні цифри жертв, передає Бі-бі-сі

Опозиція Душанбе назвала те, що відбувається «етнічним чищенням у Памірі з застосуванням бомбардувань». «На Памірі йде етнічна чистка... Місто бомблять з повітря. Є численні руйнування та численні жертви серед мирного населення... Центральна влада хоче навести свій «порядок» у Горно-Бадахшанській автономній області ― дати карт-бланш у руки чинів держструктур на побори з населення, як це ми спостерігаємо в регіонах Таджикистану», ― цитує джерело заяву лідера опозиційної Соціал-демократичної партії Таджикистану по Бадахшану Аліма Шерзамонова.

В даний час серед жителів Гірського Бадахшана паніка, всюди військові. В місті не працюють держустанови, ринки і магазини. Перекрита автодорога Душанбе ― Хорог. Ситуацію контролюють з повітря гелікоптери. У спецоперації задіяні всі силові структури країни. 

Перестрілка почалася о 4:00 ранку. Напередодні влада Таджикистану висунула ультиматум таджицькій опозиції: видати передбачуваних вбивць генерала спецслужб Абдулли Назарова, який загинув увечері 21 липня 2012 року. У його вбивстві звинувачують незаконну озброєну групу під керівництвом колишнього польового командира таджицької опозиції Толібека Аембекова і командира прикордонного загону «Ішкашім».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...