• Тамплієри вимагають звільнити Брейвіка

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 14 серпня 2012 року

Норвезькі політики та редактори газет всерйоз стурбовані отриманням листа від «заступника голови Ордена Тамплієрів», в якому той загрожує і вимагає звільнити та виправдати обвинуваченого у тероризмі Андерса Брейвіка, повідомляє норвезька телерадіокомпанія NRK.

Послання на двох сторінках було надіслане на електронні адреси ряду депутатів парламенту і редакторів найбільших газет Норвегії в понеділок увечері. Це сталося після того, як незалежна комісія з розслідування теракту, вчиненого Андерсом Брейвіком 22 липня 2011 року, оприлюднила свою доповідь про причини трагедії.

Автор листа від імені таємної організації «Орден Храму» зажадав від влади звільнення і виправдання Брейвіка.

«Ми вимагаємо виправдати нашого коменданта (командира) і визнати його дії в цій війні необхідними для блага Норвегії», ― цитують ЗМІ уривок з листа. У разі невиконання цих вимог, «тамплієри» погрожують знищити «правлячу верхівку країни».

Деякі політики, які отримали ці листи, всерйоз сприйняли погрози. Так, за словами ліберала Крістіана Тібрінг-Пайка (Christian Tybring-Pike), наявність у Норвегії людей, що прагнуть до тероризму з метою знищення демократичного суспільства, може реально загрожувати безпеці громадян країни.

Зараз розвідслужби Норвегії почали розслідування за фактом отримання послання екстремістського характеру.

Ще до планованого теракту Андерс Брейвік заявляв у своєму маніфесті на 1801-й сторінці, що є командиром норвезького «руху спротиву» проти «мультикультуралізму» і ісламізації Норвегії та Європи. Він також писав, що його арешт і відкритий судовий розгляд стануть початком його «пропаганди світу».

Подібну заяву Брейвіка про приналежність до таємного осередку (організації Лицарів-Тамплієрів) норвезькі психіатри раніше пов’язали з «неосудністю підсудного». Прокурори у суді також спростовували причетність терориста до подібної організації.

Нагадаємо, норвежець Андерс Берінг Брейвік скоїв подвійний теракт 22 липня минулого року. Спочатку здійснив вибух в урядовому районі Осло, в результаті якого загинули 8 осіб. Після цього обстріляв підлітків у таборі на острові Утоя, де загинули 69 осіб.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...