ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Убитий» у Сирії російський генерал живе в Москві

Велика Епоха
Генерал-майор у запасі Володимир Кужеєв, про вбивство якого заявили сирійські повстанці, здоровий і живе в Москві. Версію про своє вбивство він назвав «провокацією», повідомляє РБК.

Генерал Володимир Кужеєв. Фото: 1tv.ru
Генерал Володимир Кужеєв. Фото: 1tv.ru
«Інформація про нібито мою загибель у Сирії дуже неприємна чисто по-людськи. Я дуже стурбований тим, що це принесло велике занепокоєння моїм рідним і знайомим. Сьогодні мій телефон практично півдня не замовкає. Своєю заявою я хочу підтвердити, що живий і здоровий, і проживаю в Москві», ― сказав Кужеєв журналістам.

В управлінні прес-служби Міністерства оборони РФ вважають, що поширення сирійською опозицією завідомо неправдивих заяв здійснюється з метою провокації по відношенню до російських військових.

«Вся інформація про вбитого генерала ― це фальсифікація, зроблена, швидше за все, не в Сирії, а на Заході. Нікого з російських фахівців ми не відрядили для участі у військових діях в Сирії. Ми ж не ідіоти, щоб відправляти туди діючих офіцерів і генералів», ― прокоментував голова Громадської ради при Міноборони Ігор Коротченко.

Він також підтвердив, що Кужеєв дійсно був радником при Мінобороні Сирії, але в 2010 році пішов у відставку і зараз проживає в Москві. А що стосується жертви сирійських повстанців, то, за словами Коротченка, ним міг виявитися офіцер з країн колишнього СРСР, можливо, у відставці.

Нагадаємо, 8 серпня бійці Вільної сирійської армії (FSA) заявили, що в передмісті Дамаска ліквідували російського генерала Володимира Кужеєва, який за їхнім твердженням співпрацював з режимом Башара Асада. Опозиція навіть продемонструвала телеканалу Al Arabiya арабське посвідчення особи людини, схожої на Кужеєва та інші документи, знайдені при ньому.