• Лебедєв згортає свій бізнес в Росії

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 серпня 2012 року

Медіамагнат і банкір Олександр Лебедєв, відчуваючи тиск з боку Кремля, вирішив закрити свій бізнес в Росії.

За словами бізнесмена в найближчі два місяці проти нього може бути порушена кримінальна справу. Представники спецслужб неодноразово пропонували йому покинути країну, посилаючись на якісь вказівки згори, повідомляє Reuters.  

Лебедєв вважає, що на нього і його бізнес-партнерів тиснуть з політичних мотивів.

«Мені дорікають, що я спонсор опозиції... Так, я підтримую Навального, але я перевів у його фонд лише 500 тис. рублів. Так, виступив на захист дівчат з Pussy Riot і неодноразово заявляв, що у нас немає незалежної судової системи. Так, я є співвласником «Нової газети», яка проводить серйозні журналістські розслідування. Вважаю, що саме через це я програв всі арбітражні суди, тому що мої офіційні звернення та скарги до судових органів навіть не розглядаються. Словом, мене обклали з усіх боків», ― коментує виданню свою ситуацію Лебедєв.

«Визнаю, вони мене перемогли. Бізнесом займатися більше немає ніякої можливості. Я навіть не можу його продати. Всі регулятори в їхніх руках, вони скрізь ... Я достеменно знаю, що без їхніх санкцій не проходить жодна угода на суму більше $1 млн, тому не зможу це зробити без їхніх санкцій», ― сказав банкір.

Він зізнався, що хотів би зберегти свої два активи, власником яких є його син Євген. Але російські активи врятувати навряд чи вдасться, оскільки влада зробить все, щоб розвалити його бізнес, впевнений мільярдер.

Сьогодні банкір написав у своєму блозі на livejournal.com, що незважаючи на те, що його фізичні та моральні ресурси в бізнес-напрям вичерпані, він не звинувачує в цьому Кремль і не збирається покидати батьківщину.

«Зароблені чесно гроші на фінансових ринках, я вкладав у авіабудування, авіаперевезення, сільське господарство, іпотеку і будівництво доступного житла. Тепер стараннями «перевертнів в погонах» все це може піти прахом. Тому я вирішив змінити рід занять і приділити більше уваги видавничій, громадській, і, можливо, політичній діяльності», ― написав він.

Відзначимо, Олександр Лебедєв володіє в Росії активами в банківському секторі, сферах будівництва та сільського господарства, він є власником акцій «Газпрому», «Аерофлоту» і «Нової газети». Мільярдер має активи і в Британії: він є власником газет London's Evening Standard і The Independent. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...