• Верховна рада ратифікувала договір про ЗВТ в рамках СНД

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 30 липня 2012 року

Сьогодні, через 9 місяців після підписання Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД, депутати Верховної ради України проголосували за його ратифікацію.

Після прийняття документа виступив прем'єр-міністр Микола Азаров, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

«Після вступу в силу Договору очікується, що обсяги торгівлі України з країнами СНД збільшаться на 35%. Це в свою чергу сприятиме зростанню ВВП країни», ― сказав він.

За словами прем'єра, даним договором Україна, по-перше, юридично закріпила експортне мито на товари. По-друге, це сприятиме захисту інтересів національних товаровиробників та поліпшенню умов доступу української продукції на ринки СНД. По-третє, закріплені процедури вирішення суперечок між учасниками договору, передбачені ВТО.

«Важливий аспект, який я хочу виділити, це наявність у договорі окремого положення, що стосується транзиту трубопровідним транспортом. Воно внесено в документ за пропозицією української сторони. У ньому передбачена розробка і прийняття протягом півроку окремої угоди. Проект такого договору розробить Міненерговугілля», ― зазначив Азаров.

У свою чергу в опозиції заявили, що вони підтримують розвиток торговельних відносин з країнами СНД, однак вважають, що Азаров припустився серйозної економічної та політичної помилки при підписанні цієї угоди.

«Для того щоб виправити цю ситуацію ми внесли у договір пункт, який передбачає застосування цієї угоди виключно в тій частині, яка не перечить парафованій угоду про ЗВТ між Україною та Євросоюзом щодо глибокої та повноцінної зони вільної торгівлі», ― сказав глава ради об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, законопроект № 0266 «Про ратифікацію договору про зону вільної торгівлі» був запропонований на розгляд ВР Віктором Януковичем 24 липня 2012 року.

Раніше, 18 жовтня 2011 року, цей документ підписали в Санкт-Петербурзі вісім країн СНД: Росія, Білорусія, Молдавія, Україна, Вірменія, Казахстан, Таджикистан і Киргизія.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...