• Рада відмовилася скасувати закон «про двомовність»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 30 липня 2012 року

Верховна Рада відмовилася скасувати прийняття законопроекту № 9073 «Про основи державної мовної політики».

Опозиційними депутатами були внесені чотири постанови з цього питання, однак парламентська більшість не стала голосувати за жодну з цих поправок.

Перед голосуванням депутат з фракції Партія регіонів Михайло Чечетов висловив їхню позицію: «Закон № 9073 викладено повністю в рамках Конституції. Він ясно стверджує, що українська мова є єдиною державною мовою. Закон написаний в рамках Європейської хартії мов регіональних меншин», пише УП.

Він також висловив подив з приводу дій фракції опозиції, що внесла свої директиви. «Я не знаю, куди йде опозиція, якій сьогодні в залі немає, а постанови про мови від них, але особисто ми йдемо в Європу і ведемо туди країну. Тому ми дотримуємося Європейської хартії. На нашу думку закон був прийнятий абсолютно легітимно», ― додав він.

Нагадаємо, ще в кінці квітня 2010 року, президент України Віктор Янукович заявляв на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі, що найближчим часом прийме і «безумовно підпише» закони, які будуть реалізовувати Європейську хартію мов національних меншин. «Нам треба створити рівні умови для різних національностей, щоб діти здавали іспити на тій мові, на якому навчаються і дійсно говорять», ― цитувала раніше Велика Епоха його слова.

Підписатися:

Коментарі