• З Навального взяли підписку про невиїзд через кримінальне звинувачення

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 31 липня 2012 року

Слідчий комітет Росії (СК) звинуватив російського блогера Олексія Навального в організації розтрати власності держпідприємства «Кировлісу» в особливо великих розмірах, коли адвокат працював радником губернатора Кіровської області.

Згідно слідству, Навальним було викрадено більше 10 000 кубометрів лісопродукції з травня по вересень 2009 року. Збитки Кіровської області становили понад 16 млн руб, повідомляє прес-центр СК. Як вважає слідство, юрист знаходився в змові з генеральним директором КОГУП «Кировлісу» В'ячеславом Опалєвим і директором ТОВ «Вятська Лісова компанія» Петром Офіцеровим.

Якщо вина Навального буде доведена, то йому може загрожувати тюремне ув'язнення до 10 років з можливим штрафом до 1 млн руб. У даний час з Навального взяли підписку про невиїзд.

Зі свого боку відомий блогер винним себе не визнає, і вважає, що це «політично мотивоване переслідування».

«Це надзвичайно дивне і абсурдне звинувачення. Мені повністю змінили фабулу звинувачення. Це зроблено, швидше за все, для того, щоб сьогодні в новинах по телебаченню сказали, що Навальний вкрав 16 мільйонів... Вся фабула цього звинувачення суперечить моїм свідченням і свідченням інших свідків», ― прокоментував він журналістам.

Зараз слідчі органи готують звинувачувальні акти й іншим двом «спільникам» підозрюваного ― Офіцерову і Опалєву.

Справу проти Навального почали розслідувати ще в 2009 році. Слідчі Кіровської області ставили тоді йому статтю «Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою». Проте у січні 2011 року досудова перевірка була припинена через відсутність складу злочину. Пізніше скасували і цю постанову, а матеріали справи передали до слідчих органів Приволзького федерального округу. Але і Приволзький СК відмовив у порушенні справи проти Навального з тих самих причин: «відсутність складу злочину».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...