• Литвин підписав закон «про двомовність»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 31 липня 2012 року

Спікер українського парламенту Володимир Литвин підписав суперечливий законопроект №9073 «Про основи державної мовної політики» і після цього звернувся до Президента України Віктора Януковича з листом.

Зараз документ, прийнятий, як вважає опозиція, з численними порушеннями, направлений на підпис президентові країни.

Частина закону передбачає можливість використовувати в офіційному діловодстві російську мову в тих областях, де на ній говорять не менше 10% жителів регіону.

Раніше Литвин запевняв, що не підпише цей документ.

Вчора на позачерговому засіданні парламенту депутати відмовилися внести чотири поправки від фракцій опозиції в законопроект №9073, і присутні на сесії парламентарі прийняли закон у такому вигляді, яким він був.

Сьогодні голова Верховної Ради також надіслав листа Президенту Україну, в якому висловив свою позицію з приводу «мовного» закону. Про це він заявив в Українському домі, повідомляє прес-служба ВР.

«У листі президенту я виклав свою стурбованість і свою позицію з мовного питання, в тому числі й щодо очевидних правових вад документа, а також можливих наслідків його прийняття. Серед можливих негативних наслідків ― фактичне піднесення російської мови, постійне політичне обурення, розмивання правового статусу держави, уявне розширення прав представників інших національностей. Крім того, даний закон не забезпечений фінансово. До того ж Конституція забороняє звуження прав і свобод людини», ― зазначив Литвин.

Підписатися:

Коментарі