• У Запорізькій області введено карантин через африканську чуму

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 1 серпня 2012 року

Вчора в Приморському районі Запорізької області України був введений карантин у зв'язку із захворюванням свиней африканською чумою (АЧС) у селі Комишуватка.

Падіж тварин через вірусну хворобу, яка не становить небезпеки для людини, був зафіксований в приватному господарстві села Державною ветеринарною та фітосанітарною службою, повідомляє прес-центр відомства.   

Зараз до Запорізької області у терміновому порядку виїхала спеціальна робоча група. Автомобільна дорога, що проходить через Комишуватку, перекрита, і автотранспорт змушений об'їжджати заразну територію.  

Ветеринарні фахівці та охоронно-карантійні пости будуть проводити огляд і заходи по ліквідації АЧС, спалювати трупи тварин і дерев'яний малоцінний інвентар, знімати ґрунт на глибину 20 см і проводити трикратну дезінфекцію.

Протягом місяця карантинні пости будуть припиняти ввезення та вивезення тваринницької продукції з зараженої території та проводити вимушений забій свиней за згодою господарів, щоб не допустити розповсюдження контагіозних вірусів чуми до інших регіонів України. Нових же свиней дозволено буде тут заводити не раніше, ніж через рік.  

На даний час вакцини від АЧС, на жаль, немає, і всі хворі тварини вмирають. Передається вірус через диких кабанів і домашніх свиней, сіно, траву, кліщів, а також при переміщенні людей і тварин.  

Подібний випадок спалаху АЧС спостерігається і в кількох районах Волгоградської області в Росії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...