• У фракціях ПР і Об'єднаній опозиції прокоментували підписання Литвином мовного закону

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 31 липня 2012 року

Лідери фракцій українських парламентарів неоднозначно поставилися до підписання спікером ВР Володимиром Литвином закону «Про основи державної мовної політики».

У той час як в Партії регіонів вітали рішення голови Верховної ради України, в Об'єднаній опозиції «Батьківщина» Литвина оголосили «співучасником злочину».

«Позитивне рішення спікера можна тільки вітати. Вчора парламент теж дуже толерантно поставився до Володимира Литвина, відхиливши його прохання про відставку. Громадяни України давно чекають цього закону. Нарешті він вступить у силу, буде працювати на країну і консолідувати людей, незалежно від їх національності та проживання», ― цитує прес-служба ПР думку свого члена партії Олексія Плотникова.

У свою чергу, Об'єднана опозиція переконана, що Литвин не мав ніякого права підписувати «антиукраїнський закон», так як його не приймали ні в першому, ні в другому читанні.

«Такого закону просто не існує. Порушення Конституції і регламентних норм і процедур були настільки кричущими, що немає жодних правових підстав вважати цю купу паперів законодавчим актом. Це ― антиконституційний мовний виклик українському суспільству. Незалежно від подальших дій Януковича, він буде скасований новою демократичною парламентською більшістю», ― наголошується в повідомленні партії.

Опозиція також вважає, що фракція Партії регіонів знайшла «достатні аргументи для фракції Блоку Литвина і спікера особисто».

«Ясна річ, що підписувати цей закон Литвин погодився в обмін на збереження посади голови Верховної Ради, а члени його фракції прийняли включення їхніх тушок в прохідну частину списку Партії регіонів», ― пише прес-центр «Батьківщина».

В опозиції також здивовані зміні рішення спікера. «Донедавна він заявляв, що не підпише мовний закон, а сьогодні радикально змінив свою позицію ... Підписавши цю писанину як закон, Литвин став співучасником злочину в прямому порушенні вимог статті 10 Конституції України», ― зазначає джерело.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...