ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Хрещатику вшанували пам’ять загиблих від репресій

Велика Епоха

2 серпня у Києві на Хрещатику зібрались послідовники духовної практики Фалунь Дафа у білому вбранні, яке на сході символізує скорботу. Вони тримали в руках портрети однодумців, що загинули від репресій з боку комуністичного режиму в КНР.

На Хрещатику вшанували пам’ять загиблих від репресій в КНР послідовників Фалуньгун. Фото: Артем Бережний/Велика Епоха
На Хрещатику вшанували пам’ять загиблих від репресій в КНР послідовників Фалуньгун. Фото: Артем Бережний/Велика Епоха
Учасники акції кажуть, що на фотографіях зображена лише незначна частина послідовників учення, замучених під час переслідувань: справжня кількість жертв цих репресій набагато більша. За даними Інформаційного центру Фалунь Дафа, в ході переслідувань прибічників цього вчення було жорстоко вбито понад 3500 чоловік. А згідно розслідуванню, проведеного колишнім держсекретарем Канади з Азіатсько-Тихоокеанського регіону Девідом Кілгуром та канадським адвокатом з прав людини Девідом Мейтасом, велика кількість ув’язнених у КНР послідовників цієї практики стала жертвами вилучення органів для продажу.

Незважаючи на те, що міжнародна спільнота і ряд правозахисних організацій вже відкрито засудили переслідування Фалунь Дафа в КНР, українська влада поки що не висловила своєї офіційної позиції з цього питання. А це дозволяє нашим чиновникам порушувати права тих, хто займається практикою Фалунь Дафа в Україні, — стверджують прибічники вчення.

Виправдовуючи репресії у своїй країні, китайські дипломати в усьому світі поширюють неправдиву інформацію про Фалунь Дафа: при укладанні інвестиційних угод, веденні двосторонніх переговорів, бізнесу. Через це послідовникам практики в Україні вже 6 років відмовляють у реєстрації їхньої громадської організації, говорить активіст Фалунь Дафа Людмила Дворецька. «Люди хочуть зареєструвати організацію і приймати участь у суспільному житті країни, але не можуть це зробити, — каже вона і додає, — а це люди з високою духовністю, і їм є що сказати суспільству».

В інформаційних матеріалах послідовників практики наголошується: ті, хто займається Фалунь Дафа, окрім виконання вправ медитації, намагаються слідувати принципу «Істина Доброта Терпіння». Чому ж мирне аполітичне вчення заборонили в Китайській Народній Республіці?

На думку прибічників практики, приводом для розв’язання репресій стало те, що правляча комуністична партія (КПК) і її тодішній лідер Цзян Цземінь стали заздрити великій популярності вчення: до початку гоніння на Фалунь Дафа у 1999 році, в Китаї практикою займались до 100 мільйонів чоловік. «Компартія, яка стоїть на чолі країни з 1949 року, проповідує атеїзм, тому те, що говорять про інші простори, про надздібності, про відплату за погані вчинки, вона не приймає. Навіть коли цігун почав розповсюджуватись, критика на нього постійно була», — розповідає послідовник Фалунь Дафа, китаєць Лі.

13 років репресій проти Фалунь Дафа в КНР, очевидно, виснажили і керівництво країни, і суспільство. Партійна боротьба, яка розгорнулась останнім часом у країні, також головною мірою зосереджена навколо питання Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа). Чиновники з оточення Цзян Цземіня знають: якщо до влади прийде команда, яка виступає за реабілітацію Фалунь Дафа, тим, хто розпалював репресії, доведеться відповідати за геноцид свого народу.

Українські чиновники ж звикли покладатись на позицію «цінного ділового партнера», незважаючи на те, що ситуація може змінитись. І очевидно, що з часом ті, хто створювали в Україні перешкоди для Фалунь Дафа, постануть перед суспільством у зовсім іншому світлі.