• У Єгипті відбулися масові зіткнення мусульман з християнами

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 серпня 2012 року

В результаті зіткнень між мусульманами і християнами в селі Дахшур поблизу Каїра помер один мусульманин, постраждало 16 учасників сутичок та 10 поліцейських. До того ж мусульмани підпалили у селищі кілька будинків християн, повідомляє Egypt Independent.

Заворушення в Єгипті на релігійному підґрунті почалися в кінці липня. Один молодий мусульманин звинуватив господаря пральні ― християнина-копта ― в тому, що останній зіпсував йому сорочку. Між сторонами почалася словесна перепалка, яка переросла в бійку. Розбиратися збіглись родичі, а потім і все селище.

Конфлікт закінчився тим, що пральня та декілька будинків християн були спалені. В результаті 19-річний мусульманин Мааз Хасанодін отримав сильні опіки, від яких помер у лікарні 31 липня.

В даний час село Дахшур оточили сили безпеки країни. Сюди стягнуті навіть бронетранспортери. Церкву святого Георгія, яку намагалися захопити радикально налаштовані мусульмани, зараз охороняє спеціальний загін поліцейських.

Конфлікти в Єгипті між християнами-коптами і мусульманами почастішали після повалення президента Хосні Мубарака, який намагався не допускати проявів крайніх релігійних поглядів і дій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...