• Управління ДАІ: За зйомку інспекторів ДАІ будуть саджати на 15 діб

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 1 серпня 2012 року
 Згідно офіційної заяви Департаменту державтоінспекції, всі громадяни, які будуть знімати роботу інспекторів ДАІ, будуть нести покарання у вигляді 15 діб адміністративного арешту.

Таке твердження підписав 20 липня 2012 року замначальника Управління ДАІ МВС України Володимир Резніков у відповідь на інформаційний запит, повідомляє «InfoCar.ua». 

Посилаючись на ст. 307 ЦК він написав, що громадянин має право вимагати, щоб його не знімали на камеру. Виходячи з цього Рєзніков заявив, що якщо державтоінспектор вимагатиме, щоб його не записували, а громадянин все одно продовжує відеозйомку, то інспектор має право скласти протокол згідно зі ст. 185 КУпАП, що тягне за собою до 15 діб арешту в ізоляторі.

Раніше ДАІ давало зовсім іншу відповідь. Згідно з ним жоден закон України не забороняє знімати працівників ДАІ, бо вони перебувають на службі. 

Про це засвідчується і в листі Мін'юсту України, в якому вони, посилаючись на закон «Про доступ до публічної інформації», відзначають, що громадянин має право фіксувати дії правоохоронних органів на власну відеокамеру і цей спосіб не заборонений.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...