• Експерти чекають прискорення інфляції в Україні

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 7 серпня 2012 року
На думку українських експертів, вже з нинішнього місяця в країні очікується зростання цін у зв'язку з глобальним зростанням цін на продукти харчування та промислову продукцію.

«Ми очікуємо, що інфляція прискориться, починаючи з серпня, у зв'язку з посухою: на тлі зростаючих споживчих соціальних витрат і зниження врожаю пізніх овочів» ― зазначила головний економіст «Dragon Capital» Олена Белан, повідомляє УНІАН.

Так, очікується, що врожайність соняшнику знизиться на 15%. У південних і східних областях України зафіксована повна загибель посівів. Урожай картоплі в цьому році на 5% менше, ніж торік.

У той же час з початку року в країні спостерігається зростання цін на промислову продукцію. Відповідно до Державної служби статистики, ціни на промтовари за 7 місяців зросли на 2,6%.

У той же час експерт Олена Белан вважає, що до кінця 2012 року інфляція в країні буде на рівні 4,5%, а до кінця 2013 р. підніметься до 10% у зв'язку з вимогою МВФ підвищити газові тарифи для населення. За словами Белан, відновлення надання траншу МВФ є частиною основної програми наступного року.

Інший економіст з інвестиційної компанії «Трійка Діалог Україна» Ірина Піонтковська зазначила, що за їхніми прогнозами інфляція складе 3―3,5%. Це може статися в листопаді, у зв'язку переглядом тарифів на ЖКГ, які очікуються після парламентських виборів. Їх підвищення може скласти до 30%, а за ним піде зростання цін і на інші товари та послуги.
Підписатися:

Коментарі