• Англійський банк у США звинуватили у відмиванні іранських грошей

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 7 серпня 2012 року

Департамент фінансових послуг штату Нью-Йорк звинуватив британський банк Standard Chartered в американському підрозділі у проведенні близько 60 тисяч незаконних операцій з іранськими компаніями. Сума цих угод становила $250 млрд, повідомляє CNN.

Фінансові регулятори упевнені, що Standard Chartered знало про незаконні операції з іранськими контрагентами, на яких були накладені економічні санкції, і навмисне фальсифікував звітність у 2001―2010 роках. Такі послуги принесли англійському банку сотні мільйонів доларів, зазначає джерело.

У відповідь на звинувачення, Standard Chartered розповсюдив заяву, в якій запевнив, що обговорює цю ситуацію з фінансовими регуляторами і почав внутрішнє розслідування з метою встановлення фактів порушень.

Якщо випадки відмивання іранських грошей будуть виявлені, то англійській фінансовій установі загрожують кримінальні звинувачення, відкликання ліцензії та великий штраф.

Керівництво американського відділення Standard Chartered вже викликано до суду в Нью-Йорку, де 15 серпня дасть пояснення з приводу висунутих звинувачень.

У середині липня сенат США звинуватив ще один великий міжнародний банк ― HSBC у відмиванні мільярдів Ірану, Сирії, КНДР і мексиканським наркокартелям.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...