• Депутати Одеси зробили російську мову регіональною

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 13 серпня 2012 року

Сьогодні на позачерговій сесії Одеської міськради депутати проголосували за реалізацію положень закону «Про основи державної мовної політики» в місті.

Місцеві представники фракцій ВО «Батьківщина» і «Фронт змін» цю сесію проігнорували. Всього за затвердження проекту проголосували 73 із 120 депутатів міськради.

Згідно з прийнятим рішенням чиновників, російська мова отримає в Одесі статус регіональної, тобто її будуть використовувати «на розсуд» на офіційних бланках, актах міськради та виконкомів, у діловодстві та роботі, в освіті, на вуличних вивісках, рекламі, дорожніх знаках тощо, повідомляє прес-центр міськради.

Так, наприклад, число батьків, охочих навчати своїх дітей в російських або українських школах, розподілилося порівну, зазначає джерело.

Міськрада також вжила заходів щодо недопущення націоналістичних зіткнень між прихильниками української та російської мов. Для реалізації програми збереження і розвитку російської мови до 2015 року міська влада раніше передбачила 813 тис. грн, повідомляє УНІАН з посиланням на депутата Олексія Косьміна.

Нагадаємо, мовний закон №5029-VI, підписаний Президентом України Віктором Януковичем 8 серпня, вступив у силу 10 серпня. Документ дає право офіційно використовувати російську мову в тих регіонах, де на ній розмовляють не менше 10% місцевих жителів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...